• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 62
   کد: 216178
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   هویت تاریخی مشهد؛ تحت تاثیر بی‌سلیقگی‌

   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مشهدالرضا(ع) از پیشینه تاریخی بسیار غنی برخوردار است ولی متاسفانه هویت تاریخی این شهر تحت تاثیر بی‌سلیقگی قرار گرفته و باید در جهت تبیین و ترویج آن گام برداشت.
   هویت تاریخی مشهدالرضا(ع)؛ تحت تاثیر بی‌سلیقگی‌

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی با بیان اینکه شهر مشهدالرضا(ع) از پیشینه تاریخی غنی برخوردار است، اظهارکرد: متاسفانه طی سال‌ها این هویت تاریخی با بی‌سلیقگی تحت‌تاثیر قرار گرفته است.

   وی با اشاره به رویکرد و نگاه ویژه شورای ششم شهر مشهد نسبت به مقوله فرهنگ و هویت شهری، گفت: یکی از مهمترین موضوعات که باید در این حوزه مدنظر قرار گیرد، معرفی و تبیین ظرفیت‌های هویتی شهر برای سرمایه‌گذاران است.

   سلیمی افزود: سرمایه‌گذار اگر نسبت به موضوعات هویتی عرصه‌های تاریخی آگاهی داشته باشد، می‌تواند از این ظرفیت برای جذب گردشگر و نگهداشت آن فضا استفاده کند.

   وی مشهدمقدس را شهری فرهنگی، مذهبی و هویتی دانست و تصریح کرد: شهرداری باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغات شهری به معرفی موضوعات هویتی شهر بپردازد چراکه در نقاط مختلف زیرساخت‌های متنوعی در این بحث داریم که می‌تواند به کمک بیاید.

   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها به منظور آشنایی زائران و مجاوران با هویت شهر امام مهربانی‌ها دیگر اقدامی است که مدیریت شهری در این مسیر می‌تواند گام بردارد.

   سلیمی با تاکید بر اینکه ساکنان هر محله و منطقه باید نسبت به محل سکونت خود از حیث هویتی و تاریخی اشراف کامل داشته باشند، تصریح کرد: اگر مردم با هویت خود آشنا باشند، مطالبه‌گر خواهند شد و همین مطالبه‌گری رونق محله و منطقه را به همراه خواهد داشت.

   وی افزود: متولی اصلی در بحث ترویج و تبیین هویت شهر، شهرداری نیست و دستگاه‌های متولی باید پای کار بیایند؛ در عین حال، مدیریت شهری نیز از ظرفیت‌های خود در این جهت استفاده خواهد کرد.

   تعداد بازدید: 62
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3083    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,587
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد