• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 94
   کد: 216172
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از شهرک جذامیان:

   دستگاه‌های متولی در حق بیماران جذامی کوتاهی کرده‌اند

   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مجذومین، بخش فراموش شده‌ جامعه ما هستند که تامین ابتدایی‌ترین نیازهای خود درمانده‌اند و باید نهادهای دولتی و تشکل‌های مردمی و ... به یاری آنها بیایند.
   دستگاه‌های متولی در حق مجذومین کوتاهی کرده‌اند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، هاشم دائمی در حاشیه بازدید از شهرک جذامیان مشهد با بیان اینکه جذامیان بخشی از جامعه ما هستند که فراموش شده‌اند، اظهارکرد: این بازدید بسیار متاثرکننده بود چراکه این عزیزان با ضعیف‌ترین، بدترین و نامناسب‌ترین وضعیت ممکن درحال زندگی کردن هسند.

   وی افزود: دستگاه‌های متولی تاکنون در بحث ارائه خدمات به جذامیان این شهرک بسیار کوتاهی کرده‌اند و باید فکری اساسی برای آنها کرد؛ همشهریانی که بیم تخلیه منزل دارند و در تامین ابتدایی‌ترین نیازهای خود اعم از خوراک و بهداشت و ... با مشکل مواجهند و چشم آنها به دست خیرین است.

   دائمی گفت: شورای شهر، شهرداری و دستگاه‌های مسئول در حوزه‌های اجتماعی باید به معنی واقعی کلمه پای کار این عزیزان بیایند تا بتوانیم خدماتی درخور شان آنها و با رعایت کرامت انسانی ارائه دهیم.

   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه در دو بازه زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت باید برای جذامیان تدابیر لازم اندیشیده شود، تصریح کرد: در وهله نخست باید در جهت التیام دردهای روحی و روانی آنها گام برداریم و تسهیلاتی را در اختیارشان قرار دهیم.

   دائمی گفت: بسیار خرسندیم که با هماهنگی‌های صورت گرفته و پیش‌بینی اتوبوس، این عزیزان موفق شدند پس از 2 سال محدودیت، به زیارت بارگاه منور رضوی مشرف شوند.

   وی با تاکید بر لزوم پای کار آمدن خیرین و تشکل‌های مردمی و دستگاه‌های مختلف در جهت تامین بسته‌های کمک معیشتی که به صورت مداوم در اختیار آنها قرار گیرد، تصریح کرد: یکی از معضلات اصلی جذامیان مشکل مسکن آنهاست؛ مجموعه‌های مختلف باید مجموعه‌ای مسکونی برای آنها احداث کنند تا یک بار برای همیشه مشکلشان برطرف شود.

   تعداد بازدید: 94
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 10    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,673
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد