• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 40
   کد: 216145
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   اعضای شورای اجتماعی محلات، ناظر و مشاور مناطق هستند

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه اعضای شورای اجتماعی محلات نقش مشاور و ناظر بر عملکرد شهرداری مناطق را باید ایفا کنند، گفت: اخذ مشاور و ناظر، هزینه سنگینی را به شهرداری‌ها تحمیل می‌کند ولی مردم بدون هیچ چشم‌داشتی، صرفا براساس دغدغه‌مندی خود به یاری مدیریت شهری می‌آیند.
   اعضای شورای اجتماعی محلات، ناظر و مشاور مناطق هستند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری در جلسه مشترک با اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه 10 شهرداری مشهد، حضور شهردار جدید در این منطقه را فرصت مغتنمی برای ساکنان دانست که از این ظرفیت کمال استفاده را در جهت پیشرفت و عمران و توسعه و حل‌وفصل مسائل منطقه ببرند.

   وی در ادامه از شهردار منطقه 10 شهرداری مشهد خواست که مجدانه پیگیر پرداختن به تعهدات اعلام شده به مردم از سوی اعضای شورای شهر در زمان قبل انتخابات و دوره انتقالی شورای شهر باشد.

   طهوریان عسکری با تاکید بر اینکه توجه فوق‌العاده‌ای باید نسبت به مساجد صورت گیرد، گفت: منطقه 10 در برخی مناطق از حیث مسجد دچار فقر است؛ تعدادی مسجد در قاسم‌آباد داریم که عملیات اجرایی آن نیمه‌تمام رها شده و نیازمند توجه ویژه است.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: اگر منابع مالی شهرداری هم در این بحث محدود باشد، می‌توان از ظرفیت خیرین در این بحث استفاده کرد و باقیات‌الصالحاتی برجای گذاشت.

   طهوریان عسکری با بیان اینکه اعضای شورای اجتماعی محلات نقش مشاور و ناظر بر عملکرد شهردار و شهرداری مناطق را باید ایفا کنند، تصریح کرد: اخذ مشاور و ناظر برای ارزیابی عملکرد، هزینه سنگینی را به شهرداری‌های مناطق تحمیل می‌کند ولی مردم بدون هیچ چشم‌داشتی، صرفا براساس دغدغه‌مندی خود به یاری مدیریت شهری می‌آیند.

   وی افزود: متاسفانه بعضا شان و جایگاه این مردم را حفظ نمی‌کنیم و تقاضای ماست که مقام، منزلت و شان اعضای شوراهای اجتماعی محلات پیوسته حفظ شود.

   طهوریان عسکری گفت: رئیس و عضو شورای اجتماعی محله اگر نتواند به راحتی وارد اتاق شهردار منطقه شود و پیرامون مسائل شهری دیدار، تعامل و مطالبه‌گری داشته باشد، به مقام و منزلتش توجه نکرده‌ایم.

   وی همچنین تاکید کرد که اعضای شورای اجتماعی محلات را نباید درگیر کارهای روزانه محلات همچون برگزاری جشن و مناسبت‌های ملی و مذهبی و مسابقات و ... کنیم.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: هرچه در این نظام داریم، از مردمی است که پای‌کار این نظام و انقلاب ایستاده‌اند؛ منطقه 10 اعم از قاسم‌آباد و پهنه‌های کم برخوردار آن، یکی از مناطقی است که براساس آمار، بیشترین سهم مشارکت در انتخابات را داشته‌اند.

   طهوریان عسکری از شهردار منطقه خواست تا همچنان که مردم بزرگی کردند و پای نظام و انقلاب ایستادند و مشارکت حداکثری داشتند، به صورت ویژه در جهت حل‌وفصل مسائل و مشکلات آنها گام بردارد.

   وی با اشاره به طرح موفق ذره‌بین که شهردار کنونی منطقه 10، پیشتر در منطقه 12 آن را اجرایی کرده بود، از وی خواست تا مشابه آن را در این منطقه هم پیاده کند.

   طهوریان از شهردار منطقه خواست که در ارزیابی مدیران خود، تعامل با اعضای شورای اجتماعی محلات را به‌عنوان یکی از ملاک‌های اصلی مدنظر قرار دهد و حتی در پرداخت تشویقی به آنها هم مورد توجه باشد.

   وی از بروزرسانی آیین‌نامه شورای اجتماعی محلات خبرداد و گفت: موضوعات هویتی اعضای شورای اجتماعی در قالب حکم و کارت شناسایی را پیش‌‎بینی خواهیم کرد؛ این دغدغه‌های اعضای شورای اجتماعی محلات قطعا حل می‌شود.

   طهوریان اظهارکرد: یکی از گلایه‌های مسجدی‌ها و فعالان فرهنگی و اجتماعی مناطق که به‌عنوان پیمانکار امور فرهنگی فعالیت می‌کنند، نحوه وصول مطالبات آنهاست؛ نگاه شهرداری به ایشان باید متفاوت از سایر پیمانکارانی باشد که نقش سرمایه‌گذاری دارند.

   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 135    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,798
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد