• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 55
   کد: 216111
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   شایعه انتقال پساب مشهد سنگان خواف/ موضوع را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در شرایطی که سفره‌های آب زیرزمینی خالی شده و دشت مشهد درحال فرونشست است، زمزمه‌هایی مبنی بر انتقال پساب این شهر به سنگان خواف مطرح شده که دغدغه ماست و از طریق نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی پیگیر موضوع خواهیم بود.
   شایعه انتقال پساب مشهد سنگان خواف/ موضوع را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی با بیان اینکه «آب» یک مساله حیاتی و استراتژیک، به‌ویژه برای مشهدمقدس است، اظهارکرد: در این شهر سالانه 32 میلیون مترمکعب صرف آبیاری فضای سبز می‌شود و عمده این آب از پساب، سدهای با منابع آبی غیرقابل شرب و چاه‌ است.

   وی افزود: در ابتدای برنامه‌های شورای ششم و در کمیسیون خدمات‌شهری موضوع آب‌های خاکستری را مطرح کردیم و قرار شده که این هدف با تکیه بر ظرفیت تصفیه‌خانه‌های محلی محقق شود.

   کریمدادی با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر انتقال پساب مشهد به سنگان خواف، گفت: این موضوع به یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری تبدیل شده چراکه موضوع مهمی برای مشهد است.

   رئیس کمیسیون‌ خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: سفره‌های زیرزمینی خالی شده و دشت مشهد به شدت درحال فرونشست است؛ پساب مشهد باید صرف فضای سبز شده و یا پس از بازچرخانی برای تقویت سفره‌های آب زیرزمینی مورد استفاده قرار گیرد.

   کریمدادی گفت: این دغدغه‌مندی را به اطلاع نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز رسانده‌ایم و در سطح ملی باید پیگیری شود.

   وی در ادامه به بازدید اخیر خود از تصفیه‌خانه خین‌عرب اشاره کرد و افزود: این تصفیه‌خانه، مجموعه‌ای مدرن، دقیق و پیشرفته است که دبی آب بالایی دارد و آب تصفیه شده خروجی آن برای آبیاری فضای سبز بسیار مناسب است.

   کریمدادی با بیان اینکه شهرداری مکلف به ساخت 7 تصفیه‌خانه محلی به منظور تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز مشهد شده است، گفت: ساخت و بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه‌ها در دستورکار کمیسیون خدمات‌شهری قرار دارد.

   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2843    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,953
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد