• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 129
   کد: 216102
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹
   نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   ساماندهی حاشیه شهر مشهد در انتظار اراده‌ای ملی

   نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حاشیه شهر مشهد، به‌عنوان یکی از موضوعات اصلی و مسائل مشهدالرضا(ع) و دغدغه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم بوده که حل مشکلات ساکنان آن نیازمند توجه تمامی دستگاه‌های متولی و عزمی ملی است.
   ساماندهی حاشیه شهر مشهد در انتظار اراده‌ای ملی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدحسین علوی‌مقدم در حاشیه بازدید از بافت‌های حاشیه شهر در منطقه 3 شهرداری مشهد با بیان اینکه حل مسائل و معضلات بافت‌های این‌چنینی درگرو تعامل بین دستگاهی است، اظهارکرد: درخصوص بازآفرینی محلات هدف و حاشیه شهر مشهد، مطابق قانون 29 دستگاه متولی هستند ولی متاسفانه با توجه به تنوع خدمات شهرداری در این پهنه‌ها، غالب ساکنان این محلات بیشترین انتظار برای حل مشکلات خود در حوزه اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و خدماتی را از مدیریت شهری مطالبه می‌کنند.

   وی افزود: این در شرایطی است که بخش قابل توجهی از این درخواست‌ها و مطالبات در حوزه وظیفه‌ای شهرداری نیست و نیازمند تعامل بین‌دستگاهی است؛ نگاه شورای ششم و شهرداری در این دوره، پیشبرد امور با تکیه بر همکاری‌های بین‌بخشی است.

   علوی‌مقدم حضور استانداری جهادی و پای‌کار در استان خراسان رضوی را فرصت ارزشمندی دانست و گفت: بی‌شک در چنین شرایطی اگر تعاملات بین دستگاهی هم تقویت شود، بسیاری از موضوعات و مسائل حاشیه شهر را می‌توان حل‌وفصل نمود.

   نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، یکی از مشکلات عمده این پهنه‌ها بحث تملک اراضی و سنددار شدن آنهاست، تصریح کرد: امیدواریم این موضوع با همکاری آستان‌قدس، شهرداری و استانداری برطرف شود و رضایتمندی عمومی را به ارمغان آورد.

   علوی‌مقدم گفت: به‌منظور حل این موضوع، می‌توان از ظرفیت‌های قانونی موجود در قالب ستاد بازآفرینی استان و شهرستان نیز استفاده کرد.

   وی مشهدمقدس را شهری ملی و فراملی دانست که ساماندهی حاشیه شهر آن هم اراده‌ای ملی می‌طلبد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه از ابتدای فعالیت شورای ششم تاکنون رایزنی‌های خوبی در سطح کشوری برای حاشیه شهر مشهد انجام و بازدیدهای مختلفی برای مدیران و مسئولان ملی از این پهنه‌ها تدارک دیده شده است.

   عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با توجه به اینکه حل موضوع حاشیه شهر مشهد یکی از دغدغه‌های اصلی شورای ششم بوده، پرداختن به موضوعات مربوط به این پهنه‌ها و ارتقاء رضایتمندی ساکنان آن در تمامی جلسات کمیسیون‌ها، همیشه مدنظر بوده و به یکی از اولویت‌های اصلی در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های مدیریت شهری تبدیل شده است.

   علوی‌مقدم خاطرنشان کرد: امیدواریم با تکیه بر رویکرد دولت جدید و اشراف و دغدغه‎‌مندی رئیس جمهور نسبت به حاشیه شهر مشهد، بتوانیم از ظرفیت‌های ملی برای سروسامان دادن به این بافت بهره بگیریم چراکه شرایط کنونی در شان مجاوران بارگاه مقدس رضوی نیست.

   وی افزود: زائران، مجاوران و خادمان مشهدالرضا(ع) باید از کیفیت زندگی مناسبی، با حفظ کرامت انسانی، برخوردار باشند.

   تعداد بازدید: 129
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 586    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,918
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد