• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 55
   کد: 216091
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   گذر از بحران کم‌آبی با مصرف بهینه/ مشهد گرفتار فقر آبی است

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: همه کارهایی که جهت مقابله با بحران کم‌آبی صورت می‌گیرد، وقتی نتیجه خواهد داشت که مردم نیز به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند و این موضوع را جدی بدانند تا در سال آینده با مشکل کم‌آبی مواجه نشویم.
   گذر از بحران کم‌آبی با مصرف بهینه/ مشهد گرفتار فقر آبی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان، پس از بازدید از تاسیسات تصفیه‌خانه خین‌عرب، اظهارکرد: از زحمات همکاران‌مان در شرکت آب و فاضلاب مشهد بابت هماهنگی این‌گونه بازدیدها تشکر می‌کنم؛ تصفیه خانه خین عرب، یکی از تصفیه‌خانه‌های مدرن کشور است.

   وی افزود: همه ما به اهمیت موضوع آب واقف هستیم؛ علاوه بر این در منطقه‌ای که ما زندگی می‌کنیم، مشکلات فراوانی درخصوص سفره‌های آب زیرزمینی وجود دارد.

   موحدیان با بیان اینکه در مشهدمقدس شاهد فقر آبی هستیم، خاطرنشان کرد: ناچاریم از پساب فراوری شده‌ آب‌های مصرفی نیز برای استفاده‌های غیر شرب استفاده کنیم.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: چند سالی است که اقدامات خوبی درخصوص تصفیه پساب آب‌های مصرفی مشهدمقدس صورت گرفته و تصفیه خانه خین‌عرب، روزانه ۶۰هزار لیتر مکعب آب را تصفیه می‌کند که میزان قابل توجهی است.

   وی افزود: در کنار این تصفیه خانه، اقدامات دیگری نیز همچون استفاده شرب از آب سدها ‌و آب چاه‌هایی که تاکنون برای کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گرفته است، می‌تواند کمک بسیارخوبی برای مقابله با بحران کم آبی باشد.

   موحدیان خاطرنشان کرد: همه کارهایی که جهت مقابله با بحران کم‌آبی صورت می‌گیرد، وقتی نتیجه خواهد داشت که مردم نیز به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند و این موضوع را جدی بدانند تا در سال آینده با مشکل کم‌آبی مواجه نشویم.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه در سال جاری از نظر آبی، شرایط مطلوبی نداشته‌ایم، گفت: آب موجود در بسیاری از سد‌ها، دیگر قابلیت شرب را ندارد و چنانچه شرایط بارندگی‌ها بهبود پیدا نکند، سال آینده با تنش‌های آبی بسیاری روبرو خواهیم شد.

   وی در پایان ضمن درخواست صرفه‌جویی در مصرف آب از سوی مردم، افزود: با تدابیری که مسئولان شرکت آب و فاضلاب در نظر خواهند گرفت، در سال آتی آب مورد نیاز مردم تامین می‌شود و این مهم تنها با همکاری شهروندان در مصرف صحیح آب، امکان پذیر خواهد بود.

   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2657    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,767
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد