• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 46
   کد: 216089
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   پیشگیری از اعتیاد در دستور کار شورای شهر قرار دارد

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با ارائه برنامه‌ای مدون از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی، اعتباراتی در شورای اسلامی شهر مشهد پیش‌بینی می‌شود تا مشکلات معتادان متجاهر برطرف گردد.
   پیشگیری از اعتیاد در دستور کار شورای شهر قرار دارد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در حاشیه بازدید از وضعیت معتادان متجاهر و مراکز درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی معتادان اظهارکرد: با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بازدیدی از وضعیت معتادان متجاهر در حاشیه شهر و همچنین کمپ‌های ترک اعتیاد صورت گرفت.

   وی افزود: در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص بحث معتادان متجاهر مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که یکی از آن‌ها موضوع اشتغال است چرا که بسیاری از معضلات به دلیل عدم اشتغال پیش می‌آید.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در خصوص مراکز نگه‌داری و کمپ‌های ترک اعتیاد هم بیان‌کرد: بنا شده با ارائه برنامه‌ای مدون از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی، اعتباراتی در شورای اسلامی شهر مشهد پیش‌بینی شود تا مشکلات این قشر از جامعه تا حد امکان مرتفع گردد.

   حسامی ادامه داد: معتادان بخشی از جامعه هستند که به نوعی درگیر یک بیماری شده‌اند، بنابراین باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشیم و مشکلات آن‌ها را کاهش دهیم.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس عنوان کرد: در حوزه پیشگیری از اعتیاد اتفاقات زیادی را می‌توان رقم زد که از جمله آن‌ها بحث آموزش‌های شهروندی و موضوع مهم اشتغال است.

   حسامی گفت: نکته مهم این است که فرد معتاد پس از خروج از کمپ به حال خود رها نشود چرا که در این صورت امکان بازگشت او بسیار زیاد خواهد شد.

   حسامی افزود: رها نکردن معتادان پس از خروج از کمپ موضوع بسیار مهمی است که باید در دستور کار مدیریت شهری نیز قرار گیرد؛ همچنین در این رابطه شورای شهر و شهرداری تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات جامعه و شهروندان انجام خواهند داد.

   تعداد بازدید: 46
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2556    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,666
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد