• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 49
   کد: 216088
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   توانمندسازی؛ راهکار مقابله با چرخه بازتولید معتادان متجاهر

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حلقه مفقوده در موضوع ترک اعتیاد معتادان و عدم بازگشت آن‌ها به اعتیاد بحث توانمندسازی آن‌هاست که عدم توجه به آن باعث شده در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد معتادان باشیم و همچنین در کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد به نتیجه دلخواه نرسیم.
   توانمندسازی؛ حلقه مفقوده در بحث ترک اعتیاد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حجت‌الاسلام حسن منصوریان در حاشیه بازدید از وضعیت معتادان متجاهر در محله‌های حاشیه شهر از جمله اسماعیل‌‌آباد که با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مدیران شهری صورت گرفت، اظهار کرد: رویکرد اصلی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در شورای ششم، رفع معضلات اجتماعی بوده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، حضور معتادان متجاهر در سطح شهر است.

   وی افزود: امروز از حضور معتادان متجاهر در سطح شهر به صورت میدانی بازدید شد و به دنبال راهکار برای حل این موضوع هستیم؛ البته در گذشته راهکارهایی بررسی شده و دستگاه‌های ذی‌ربط فعالیت‌هایی را در این رابطه انجام داده‌اند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه در این بازدید با مدیران شهری و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی همفکری صورت گرفت، تصریح کرد: حلقه مفقوده در موضوع ترک اعتیاد معتادان و عدم بازگشت آن‌ها به اعتیاد بحث توانمندسازی آن‌هاست که عدم توجه به آن باعث شده در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد معتادان باشیم و همچنین در کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد به نتیجه دلخواه نرسیم.

   حجت‌الاسلام منصوریان عنوان کرد: توانمندسازی، شبکه مسائلی است که اصل و اساس آن را خانواده تشکیل می‌دهد چرا که عامل بازدارنده فرد پس از ترک و خروج از کمپ، خانواده است؛ همچنین ما باید خانواده‌ای پایدار را تشکیل دهیم که مباحث اقتصادی از الزامات آن خواهد بود.

   وی اظهار کرد: برای حل این معضل باید بین دستگاه‌ها تقسیم کار صورت گیرد و نقش هریک از آن‌ها را مشخص شود تا نهایتا شاهد یک عملیات اجرایی را در شهر باشیم.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ادامه داد: امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌‌ها، سازمان‌‌های مردم نهاد و خیرین، تعداد زیادی از معتادان متجاهر را سامان‌دهی کنیم.

   تعداد بازدید: 49
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2668    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,778
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد