• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 216063
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد:

   گسترش زائرسراهای ارزان قیمت در دستورکار شورای ششم

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با توجه به اهمیت موضوع زیارت و معنویت ناشی از آن، دوره ششم مدیریت شهری مشهدمقدس بر خود وظیفه می‌داند با ایجاد و گسترش زائرسراهای ارزان قیمت در جهت تسهیل هرچه بیشتر و رفع دغدغه اسکان زائرین امام رضا(ع) کمک کند.
   گسترش زائرسراهای ارزان قیمت در دستورکار شورای ششم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مهدی ناصحی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس پس از بازدید از زائرسراهای ارزان قیمت اظهار داشت: مشهدمقدس به واسطه وجود مضجع نورانی امام رضا علیه السلام، سالانه شاهد حضور میلیون‌ها نفر از زائران و دلباختگان امام مهربانی ها است؛ یکی از وظایف مهم مدیریت شهری مشهدمقدس پیگیری تسهیل در امور زائران است.

   وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی زائران امام رضا(ع)، مربوط به بحث اسکان‌شان است که متاسفانه با افزایش هزینه های اقامت زائرین، حضور آن‌ها را کمرنگ خواهد کرد.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اهمیت موضوع زیارت و معنویت ناشی از آن، خاطرنشان کرد: دوره ششم مدیریت شهری مشهدمقدس بر خود وظیفه می‌داند با ایجاد و گسترش زائرسراهای ارزان قیمت در جهت تسهیل هرچه بیشتر و رفع دغدغه اسکان زائرین امام رضا(ع) کمک کند.

   ناصحی ادامه داد: بازدیدی از زائرسراهای ارزان قیمتی که در اختیار استان‌های مختلف بود، داشتیم و شکرخدا در مجموع از پیشرفت خوبی برخوردار بودند و امیدواریم در کوتاه مدت به مرحله بهره برداری برسند.

   وی درخصوص نوع مشارکت مدیریت شهری مشهدمقدس در این پروژه‌ها خاطرنشان کرد: بسته به نوع نیاز استان‌ها، مدیریت شهری در توسعه و بهره برداری از زائرسراهای ارزان قیمت با تمام توان پای کار است؛ این مشارکت‌ها شامل تامین زمین، تخفیف در عوارض و پروانه ساخت رایگان بوده است.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در دوره ششم مدیریت شهری نیز امیدواریم با همکاری دولت بتوانیم اقدامات موثر و ماندگاری در راستای ارائه خدمت و تسهیل زیارت زائرین به ویژه قشر کم‌درآمد با حداقل هزینه‌ها داشته باشیم.

   ناصحی اظهار داشت: آن چیزی که امروز به عنوان زائر سراهای ارزان قیمت دیدیم، با بسیاری از هتل‌های خوب از نظر طراحی و کیفیت برابری می‌کرد که انشاالله به دریافت هزینه های حداقلی میزبان زائرین امام رضا(ع) خواهد بود؛ بنیاد زائر هم اقدامات بسیار خوبی در این زمینه داشته و پشتیبانی مدیریت شهری مشهدمقدس نیز همراه‌شان خواهد بود.

   وی همکاری سایر دستگاه‌های شهری، استانی و ملی مرتبط با حوزه زیارت را لازمه تسریع اقدامات مدیریت شهری مشهدمقدس دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری مشهدمقدس تمام توان و امکانات خود‌ را به کار گرفته تا زائرین با آرامش بیشتری بتوانند به زیارت بپردازند.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس درخصوص برخی زائرسراهای ارزان قیمت که وضعیت‌شان مشخص نیست، در پایان گفت: ما به عنوان مدیریت شهری مشهدمقدس، زمین مورد نیاز زائرسراهای ارزان قیمت برای همه استان‌ها را تامین و بحث پروانه ساخت‌شان را به صورت رایگان فراهم کردیم؛ اما برخی استان‌ها به هردلیلی شروع عملیات ساختمانی را نداشتند که در مرحله اول باتوجه به تغییراتی که در دولت صورت گرفته، به آنها فرصت می‌دهیم و اگر به نتیجه نرسند از بند فسخ موجود در قراردادها استفاده خواهیم کرد. 

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2833    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,943
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد