• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 68
   کد: 216049
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   نایب رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   سهم 70 درصدی اصناف از زباله‌های قابل بازیافت سطح شهر

   نایب رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: از مجموع زباله‌های قابل بازیافت، 70 درصد توسط اصناف و 30 درصد توسط خانواده‌ها تولید می‌شود و عزم این دو برای تفکیک زباله از مبداء می‌تواند ثمرات خوبی برای شهر داشته باشد.
   سهم 70 درصدی اصناف از زباله‌های قابل بازیافت سطح شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی در حاشیه بازدید از مجتمع صنعتی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با اشاره به هوشمندسازی اتفاق افتاده در بحث تفکیک زباله از مبداء، اظهارکرد: بستر و شرایط خوبی برای جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت شهروندان از درب منزل آنها فراهم شده و عموم مردم می‌توانند از طریق دانلود و نصب نرم‌افزارهای «اکو» و «بهروب» از این خدمات بهره ببرند.

   وی افزود: در مشهد حدود 800 هزار خانواده سکونت دارند ولی تاکنون 50 هزار خانواده نسبت به نصب و استفاده از این دو نرم‌افزار اقدام کرده‌اند؛ مقایسه اعداد نشان می‌دهد که تا رسیدن به هدف مطلوب و پوشش حداکثری فاصله زیادی داریم.

   سلیمی با بیان اینکه زباله‌های قابل بازیافت خانگی 30 درصد کل زباله‌های قابل بازیافت شهر را شامل می‌شود، گفت: 70 درصد دیگر زباله‌های تولیدی توسط اصناف است؛ برهمین اساس مشارکت و همکاری کسبه و بازاریان باید بیشتر از خانواده‌ها باشد.

   نایب رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم شکل‌گیری تعامل نزدیک بین مدیریت شهری و اصناف در بحث زباله‌های قابل بازیافت، گفت: مشارکت اصناف و خانواده‌ها و استفاده آنها از نرم‌افزارهای اکو و بهروب اثرات سازنده‌ای برای شهر دارد؛ از جمله این اثرگذاری می‌توان به حذف زباله‌گردی و مانع از گسترش انبارهای ضایعات غیرمجاز اشاره کرد.

   سلیمی در ادامه اطلاع‌رسانی عمومی و آشنایی مردم با مزایا و امتیازات نرم‌افزارهای تحویل زباله قابل بازیافت را بسیار حائز اهمیت دانست که باید در دستورکار شهرداری قرار گیرد.

   تعداد بازدید: 68
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2591    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,701
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد