• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 75
   کد: 216042
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   زباله‌های پلاستیکی؛ آسیب امروز و معضل فردا/ فرهنگسازی، راه‌حل کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: حجم تولید زباله‌های پلاستیکی در مشهد عدد قابل توجهی است و مردم عزیز باید بدانند که استفاده از مواد تجزیه‌ناپذیر خسارات سنگینی را به نسل آینده ما تحمیل می‌کند.
   زباله‌های پلاستیکی؛ آسیب امروز و معضل فردا/ فرهنگسازی، راه‌حل کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در حاشیه بازدید از مجتمع صنعتی سازمان مدیریت پسماند، اظهارکرد: متاسفانه حجم مصرف مواد پلاستیکی توسط عموم مردم بسیار بالاست و علیرغم جمع‌آوری‌های درحال انجام، بخش زیادی از این مواد دفن می‌شود.

   وی فرهنگسازی برای کاهش استفاده از مواد پلاستیکی در بین شهروندان را ضروری دانست و گفت: مردم عزیز باید بدانند که استفاده از مواد تجزیه‌ناپذیر خسارات سنگینی را به نسل آینده ما تحمیل می‌کند و هکتارها زمین زیر بار دفن زباله می‌روند.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد مصرف کمتر مواد پلاستیکی را کمک به محیط‌زیست و آینده شهر و فرزندان این شهر دانست و افزود: بدون شک با تبیین این دغدغه‌مندی و تشریح معایب و مضرات مصرف این مواد، می‌توان همراهی مردم را شاهد بود.

   کریمدادی با تاکید بر لزوم پای کار آمدن صداوسیما، مطبوعات، رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی برای ترویج فرهنگ عدم استفاده از مواد پلاستیکی، تصریح کرد: مدیریت شهری نیز باید با تولید آثار مختلف و عرضه آن به عموم مردم، از آنها بخواهیم حتی‌الامکان استفاده از مواد پلاستیکی را کاهش دهند و تفکیک از مبداء را در دستورکار خود قرار دهند.

   وی افزود: در طرح جامع پسماند قطعا به این دو مهم توجه جدی خواهد شد و کار کارشناسی و مطالعاتی با بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری انجام می‌دهیم تا طرحی به‌ویژه در بحث فرهنگ شهروندی داشته باشیم چراکه با تمرکز بیشتر به مقوله فرهنگسازی، می‌توان بسیاری از مسائل را حل و فصل کرد.

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 722    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,054
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد