• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 49
   کد: 216037
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   مدیریت شهری قصد ریخت و پاش مالی در فوتبال ندارد

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با حمایت‌های مالی آنی که بدون هیچگونه ضابطه و دستاوردی صورت بگیرد، مخالفیم؛ درصورتی شناسایی استعدادهای بومی و استفاده از آنها در تیم مدیریت شهری از پدیده حمایت خواهد کرد.
   مدیریت شهری قصد ریخت و پاش مالی در فوتبال ندارد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مهدی ناصحی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اظهار داشت: تیم‌های ورزش قهرمانی در هر شهری به منزله عنصری هویت ساز برای مردم به ویژه جوانان هستند و علاقمندان حوزه ورزش نسبت به سرنوشت این تیم‌ها بی‌تفاوت نبوده و دغدغه نیز دارند.

   وی با اشاره به ظرفیت بالای مشهد مقدس در همه زمینه ها و به ویژه در حوزه ورزش، خاطرنشان کرد: در شان شهری مانند مشهدمقدس و استانی به وسعت خراسان رضوی نیست که تنها تیم فوتبالش در لیگ‌برتر کشور، چنین شرایط نابسامانی داشته باشد؛ شایسته بود با حمایت‌هایی که صورت می‌پذیرفت، مشهدمقدس نیز به مانند سایر کلانشهرهای کشور دارای چند نماینده در لیگ برتر فوتبال کشور باشد.

   ناصحی گفت: متاسفانه با اتفاقاتی که طی چندسال گذشته در خصوص سرنوشت تیم‌های لیگ برتری فوتبال خراسان رضوی در کشور افتاده است، سابقه و پیشینه خوبی به جا نمانده است؛ اخیرا هم تیم فوتبال پدیده خراسان که به عنوان نماینده استان در لیگ برتر حضور دارد، به وضعیت نامطلوبی دچار شده است.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ادامه داد: این نگرانی برای ما و تمام مردم خراسان رضوی بوجود آمده است که بواسطه ضعف‌های مدیریتی و مالکیتی باشگاه، اتفاقات نامبارکی که در گذشته برای تیم‌هایی مانند ابومسلم، پیام و سیاهجامگان افتاده بود، این بار برای باشگاه پدیده رخ بدهد.

   وی افزود: امیدواریم با تدابیری که از سوی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و استاندار جدیدی که در جریان تمام جزئیات مرتبط با این تیم بوده، اتخاذ می‌گردد از وقوع اتفاقات تلخ جلوگیری شود؛ انشاالله با تعیین تکلیف مالکیت قطعی این تیم، حمایت های ممکنه از سوی صنایع و سایر نهادهای استانی جذب شود و این تیم به نحو احسن اداره شده تا همانند دوره ای که موفق به کسب سهمیه آسیایی شد، برای مردم خراسان رضوی مایه افتخار شود.

   ناصحی بحران مالی و مالکیتی را بزرگترین مشکلات تیم فوتبال پدیده خراسان دانست و گفت: سال گذشته این تیم به ثباتی نسبی رسیده بود اما به یکباره به علت مدل مدیریتی نامناسب، دچار بحران‌های حال حاضر شد؛ بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم در کنار عدم جذب بازیکنان باکیفیت نیز دیگر بحران‌های کنونی تیم پدیده خراسان است.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ادامه داد: از اینکه تیم لیگ برتری ما بر پایه استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای بومی بسته شود استقبال می‌کنیم اما در حال حاضر شرایط تیم پدیده خراسان بسیار نگران کننده است و ما به عنوان مدیریت شهری پیگیر مسائل مربوط به این تیم هستیم؛ اما تصمیم گیری درخصوص وضعیت پدیده خراسان در اختیارات قانونی ما نیست و مستلزم ورود اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و مدیریت استانی به این حوزه است.

   وی درباره کمک‌هایی که در دوره گذشته مدیریت شهری از تیم پدیده خراسان صورت گرفته نیز خاطرنشان کرد: مبالغ قابل توجهی درگذشته از سوی مدیریت به تیم فوتبال پدیده تزریق شده است و برای تبلیغات شهرداری، حامی مالی شدن مسئله عجیبی نیست اما بایستی فاصله معقولی میان هزینه پرداختی از سوی مدیریت شهری و خدمات دریافتی وجود داشته باشد؛ از آنجایی که نگاه مدیریت شهری از تیمی مانند پدیده خراسان حمایتی است، باید کمک‌ها به صورت قاعده‌مند باشد تا آورده ای برای شهر مشهدمقدس و استان خراسان رضوی داشته باشد.

   ناصحی در پایان گفت: با حمایت‌های مالی آنی که بدون هیچگونه ضابطه و دستاوردی صورت بگیرد، مخالفیم؛ درصورتی که مدیریت یک باشگاه به صورت نظام مند بتواند استعدادهای بومی را شکوفا و از آن ها در تیم خود استفاده نماید و آورده ای برای شهر مشهدمقدس داشته باشد، یقینا شامل حمایت مدیریت شهری خواهد بود. 

   تعداد بازدید: 49
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 553    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,885
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد