• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 216009
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   ضرورت توجه به پیوست فرهنگی از مرحله تعریف پروژه‌ها

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: پیوست فرهنگی باید از مرحله طراحی و تعریف پروژه که در فاز مطالعات هستیم، متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی، برای تمامی پروژه‌ها، اعم از عمرانی، حمل‌ونقل و خدمات شهری و ...،تهیه شود.
   ضرورت توجه به پیوست فرهنگی از مرحله تعریف پروژه‌ها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در گفتگویی به تشریح اهمیت درنظر گرفتن پیوست فرهنگی برای بوستان‌های سطح شهر پرداخت و اظهارکرد: گاه در مجموعه مدیریت شهری شاهد نگاهی متفاوت به پیوست فرهنگی برای پارک‌ها هستیم.

   وی گفت: پیوست فرهنگی در اصل به معنی فصل فرهنگی در تعریف پروژه‌های مختلف اعم از عمرانی، حمل‌ونقلی، خدمات شهری و ... است و این پیوست باید از مرحله طراحی و تعریف پروژه که در فاز مطالعات هستیم، متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی حاکم تهیه شود.

   حسامی پیوست فرهنگی را مجموعه مطالعاتی دانست که حاوی ارزیابی تبعات فرهنگی و اجتماعی است و افزود: پیوست فرهنگی موجب می‌شود که سیاستگذاری تصمیم‌گیران با حداکثر کارایی و حداقل آسیب‌ها باشد.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر اینکه پیوست فرهنگی باید در جزء به جزء پروژه‌ها دیده شود، تصریح کرد: این پیوست دارای ابعاد مختلفی است که باید قابل ارزیابی هم باشد.

   حسامی با بیان اینکه موانع فرهنگی و اجتماعی در پروژه‌ها باید شناسایی و راهکار اجرایی مناسب با آنها را باید پیش‌بینی کنیم، گفت: در کنار این موضوع، پیامدهای منفی و مثبت کوتاه‌مدت و بلندمدتی که مترتب از اجرای پروژه هاست هم باید رصد شود.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس تهیه پیوست فرهنگی برای پروژه‌ها، به‌ویژه پارک‌های بزرگ را امری ضروری دانست.

   حسامی گفت: پیوست فرهنگی باید با نظر تمامی ذی‌نفعان تهیه شود و مهمترین ذی‌نفعان شهر ما هم زائران و مجاوران هستند.

   وی در ادامه گفت: پارک‌های سطح شهر باید محل مناسبی برای برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی داشته باشند و فضاهای فرهنگی همچون نمازخانه و کتابخانه و ... نیز در طراحی پارک‌ها لحاظ شود.

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 661    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,993
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد