• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 97
   کد: 215939
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   رسالت‌های کمیسیون توس فراتر از این پهنه تاریخی می‌رود؛

   عزم جدی شورای ششم برای حفظ بناهای تاریخی مشهدالرضا(ع)

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم براساس دغدغه‌مندی بر اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری نسبت به بناها و پهنه‌های تاریخی شهر، درصدد توسعه رسالت و ماموریت‌های تعریف شده برای کمیسیون توسعه و بهسازی توس است.
   عزم جدی شورای ششم برای حفظ بناهای تاریخی مشهدالرضا(ع)

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری با بیان اینکه مشهدمقدس، شهری هویتی و تاریخی است، اظهارکرد: درحال حاضر این شهر به یک شهر گردشگری خاموش تبدیل شده چراکه از فرصت‌های مهم هویتی و تاریخی آن به دلایل مختلف غافل شده‌ایم.

   وی افزود: وجود بارگاه منور رضوی فرصت گرانقدری برای مشهدالرضا(ع) محسوب می‌شود زیرا سبب شده سالانه بیش از 30 میلیون زائر در این شهر داشته باشیم و با بهره‌گیری از فرصت‌های گردشگری می‌توان به افزایش ماندگاری زوار کمک کرد.

   طهوریان عسکری با بیان اینکه طی سال‌های گذشته، بافت‌ها و بناهای تاریخی آن‌گونه که شایسته است، مورد توجه مدیران تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز مدیریت شهری و نهادهای دولتی قرار نگرفته، گفت: شورای ششم درصدد است که با نگاه کارشناسی و بررسی‌های میدانی، نسبت به حوزه‌های تاریخی شهر توجه بیشتری داشته باشد.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: برهمین اساس، کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس، در قالب تکمیل ماموریت‌های از پیش تعیین شده، با اولویت موضوعات فرهنگی، زیباسازی، ارتقاء تاریخی و توجه به ادبیات حماسی، نظارت، همراهی، مرمت و بازسازی بناها و محدوده‌های تاریخی را دنبال کرده و درصدد است این موضوعات مهم را با اعضای شورای شهر به مشورت بگذارد و سپس در قالب مصوبه، به کمک نهادها و سازمان‌های متولی حوزه حفظ آثار و میراث ماندگار و هویتی تاریخی مشهد بیاید.

   طهوریان عسکری گفت: این تصمیم، رسالت کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس را فراتر خواهد برد و امیدواریم با حفظ بناهای تاریخی مشهدالرضا(ع)، ذیل نگاه حوزه زائر، مجاور و زیارت، بتوان فرصت‌های مختلف حضور زوار را ایجاد کرد.

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس خاطرنشان کرد: اولویت شورای ششم، عملی نمودن فرمان رهبری درخصوص توس است؛ فرمانی که در حاشیه بازدید ایشان از توس و آرامگاه فردوسی مطرح شد.

   طهوریان عسکری گفت: برخلاف اینکه خطابه دست‌نوشته مقام معظم رهبری در بازدید از آرامگاه توس بزرگ و نامدار، دولت بوده، شورای شم نگاه حمایتی جدی مبنی بر عملی شدن فرمایشات ایشان داشته و در دستورکار خود قرار داده است.

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 290    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,614
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد