• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 55
   کد: 215903
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   11 درصد از زباله‌های خانگی در مبداء تفکیک می‌شوند

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: از مجموع 2 هزار تن زباله خانگی تولید شده در روز، تنها 11 درصد توسط شهروندان در مبداء تفکیک می‌شود.
   11 درصد از زباله‌های خانگی در مبداء تفکیک می‌شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از سازمان مدیریت پسماند و مرکز تفکیک زباله شهرداری با بیان اینکه روزانه 2 هزار تن پسماند خانگی در مشهد تولید می‌شود، اظهارکرد: براساس آمار، تنها 11 درصد از این زباله‌ها در مبداء تفکیک می‌شوند و 89 درصد دیگر، زباله تر و خشک بایکدیگر مخلوط هستند.

   وی با بیان اینکه با اجرای طرح جامع پسماند که از ابتدای فعالیت شورای ششم مطرح کرده‌ایم، به دنبال افزایش مشارکت مردمی در بحث تفکیک زباله از مبداء هستیم، گفت: درحال حاضر دو شرکت در قالب سامانه سیمپ با شهرداری همکاری و خدمات‌رسانی می‌کنند که این شرکت‌ها را به منظور پوشش بیشتر و بهتر خدمات افزایش می‌یابد.

   کریمدادی افزود: شهروندان در قبال تحویل زباله‌های قابل بازیافت خود به سیمپ، بهای آن را دریافت می‌کنند ولی در کلیت بحث تفکیک زباله از مبداء، منافع افراد مطرح نبوده و بیشترین دغدغه، کمک به محیط‌زیست است.

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: در کنار فرهنگسازی و تشویق مردم به تفکیک زباله از مبداء، شهرداری نیز باید زیرساخت‌های خود در این حوزه را تقویت کند و روند پاسخگویی به شهروندان در سامانه سیمپ تسریع یابد.

   کریمدادی با اشاره به فعالیت زباله‌گردهای سطح شهر، تصریح کرد: این افراد از یکسو چهره نازیبایی برای شهر رقم می‌زنند و از سوی دیگر عمدتا کودکانی هستند که توسط افراد سودجو به‌کار گرفته می‌شوند؛ از دیگر مزایای تفکیک زباله از مبداء، رفع این معضل است.

   وی افزود: امیدواریم از این طریق به سمت دفن حداقلی زباله و زباله‌سوز و حتی زباله‌سوزهای اتمی دست یابیم که بسیار ارزشمند بوده و کارایی بالایی دارند.

   کریمدادی از تلاش‌های مدیریت شهری مشهد در بحث استفاده از تکنولوژی زباله‌سوز سخن گفت و اظهارکرد: شهرداری درحال رایزنی در این خصوص بوده ولی تحریم‌های ظالمانه و همچنین افزایش چشمگیر قیمت ارز سبب شده تا منابع مالی عظیمی برای این مهم نیاز باشد.

   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 320    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,644
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد