• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 215897
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   تحول عظیمی در حوزه بازیافت و پسماند مشهد صورت گرفته است

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، طی 3 سال گذشته تحول بزرگی در حوزه بازیافت و پسماند شهرداری مشهد شکل گرفته که نشان از نگاه مثبت مدیریت شهری نسبت به این موضوع است.
   تحول عظیمی در حوزه بازیافت و پسماند مشهد صورت گرفته است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌‎بگلو با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه بسیاری برخوردار است، اظهارکرد: طبق بررسی‌های انجام شده، طی 3 سال گذشته تحول بزرگی در حوزه بازیافت و پسماند شهرداری مشهد شکل گرفته که نشان از نگاه مثبت مدیریت شهری نسبت به این موضوع است.

   وی افزود: براساس مدلی که سازمان مپ پیش گرفته، طی 4 سال آینده این مجموعه به یک ظرفیت توانمند و با ظرفیت بالا تبدیل خواهد شد؛ به‌نحوی که می‌تواند طرح‌ها و خدمات مشاوره‌ای به سایر کلانشهرهای جهان اسلام ارائه دهد؛ اقدامی که درحال حاضر برای برخی شهرهای کشور را درحال انجام است.

   حاجی‌بگلو با اشاره به سایت و مرکز بازیافت سازمان مپ، گفت: در گوشه‌وکنار این فضا، مجموعه‌های مختلفی در حال بهره‌برداری از بازیافت‌ها هستند و یک شهرک کامل و جامع شکل گرفته که اشتغال‌زایی خوبی نیز داشته و تعدادی از نخبگان و جوانان این مرز‌ و بوم به ارائه فعالیت و طرح‌های غنی مشغولند.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از رویکرد و نگاه مثبت شورای ششم نسبت به حوزه بازیافت و تفکیک زباله خبرداد و تصریح کرد: به این عرصه مهم باورمند هستیم چراکه در کنار اثرات مثبت زیست‌محیطی، دستاوردهای ارزشمندی دارد.

   حاجی‌بگلو گفت: برهمین اساس، هر طرح و لایحه حمایتی از این مجموعه را در شورای شهر بررسی و به تصویب خواهیم رساند تا موجب افزایش ظرفیت‌های این سازمان شود.

   وی آموزش و فرهنگ تفکیک زباله از مبداء را موضوع بسیار حائز اهمیتی دانست که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا بتوان گام‌هایی با اثرگذاری بیشتر در جهت کاهش مشکلات حوزه بازیافت و آسیب‌های زیست‌محیطی برداشت.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 382    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,706
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد