• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 41
   کد: 215891
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
   عضو کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس:

   ضرورت آموزش در مدیریت پسماند

   عضو کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: فرهنگسازی برای ترویج فرهنگ تفکیک زباله و کاهش تولید ضایعات باید از مدرسه و خانواده آغاز شود و مدیریت شهری در این زمینه آماده تعامل با آموزش و پرورش است.
   فرهنگسازی تفکیک زباله از مدرسه و خانواده آغاز شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی با بیان اینکه تولید ضایعات و پسماند یکی از چالش‌های زندگی مدرن شهری امروزی است، اظهارکرد: حجم زیاد این مواد به یک مساله مهم تبدیل شده که مشهدمقدس هم از این قضیه مستثنی نیست.

   وی با تاکید بر لزوم تلاش در جهت کاهش حجم ضایعات، گفت: تحقق این مهم مستلزم آموزش و فرهنگسازی است؛ موضوع بسیار حائز اهمیتی که از مدرسه و خانواده آغاز می‌شود و مدیریت شهری نیز باید در این بحث نقش‌آفرینی کند.

   فرهمندی با بیان اینکه پس از تولید ضایعات، صنعت بازیافت و بازتولید مواد اهمیت پیدا می‌کند، افزود: خوشبختانه سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در این بحث پیشگام بوده و طی سال‌های اخیر اقدامات ارزشمندی در بحث بازیافت مواد مختلف لاستیکی، پلاستیکی، الکترونیکی، کاغذی و ... انجام شده است.

   عضو کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد با بیان اینکه مجموعه دانش‌محور، علمی، کاربردی و کارآمدی در سازمان مدیریت پسماند شهرداری شکل گرفته است، تصریح کرد: یکی از تاثیرگذارترین راه‌های ترویج فرهنگ تفکیک زباله، بهره‌گیری از روش‌های عملی، دیداری و شنیداری است که خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در مرکز مدیریت پسماند شکل گرفته و گروه‌های مختلف دانش‌آموزی و ... می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

   فرهمندی از آمادگی مدیریت شهری مشهد برای تعامل با آموزش‌وپرورش به منظور ترویج و گسترش فرهنگ تفکیک زباله از مبداء و کاهش تولید ضایعات خبرداد.

   تعداد بازدید: 41
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 395    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,719
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد