• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 44
   کد: 215851
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
   عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبر داد؛

   سهم ناچیز حاشیه شهر از سرانه‌های ورزشی

   عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حاشیه شهر مشهد با کمبود جدی سرانه فضاهای ورزشی مواجه بوده که با توسعه این فضاها، می‌توان باعث کاهش معضلات اجتماعی و حفظ شأن و کرامت ساکنان این مناطق شد.
   سهم ناچیز حاشیه شهر از سرانه‌های ورزشی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری به مناسب آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش با تعدادی از فعالان ورزشی حاشیه شهر دیدار و گفتگو کرد.
   عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر با اشاره به حضور استعدادهای درخشان ورزشی در حاشیه شهر گفت: مدیریت شهری به هر میزان برای جوانان ورزشکار و استعدادهای ورزشی در حاشیه شهر ارزش قائل شود و به آنها بهاء دهد، باعث ترویج شادی و نشاط در بین جوانان و نوجوانان شده و حضور در اماکن ورزشی باعث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.
   طهوریان عسکری افزود: با وجود اینکه حدود نیمی از جمعیت ساکن در 7 پهنه حاشیه شهر از جوانان و نوجوانان تشکیل شده، میزان سرانه فضاهای ورزشی شهرداری در این مناطق چیزی در حدود 0.09 متر مربع است، یعنی تقریبا هیچ!
   وی با اشاره به مشکلات مرتبط با راه‌اندازی و تجهیز فضاهای ورزشی در این مناطق افزود: توسعه فضاهای ورزشی در حاشیه شهر باعث کاهش معضلات اجتماعی و حفظ شان و کرامت ساکنان این مناطق می شود اما با این شرایط نمی‌توان انتظار جامعه‌ای فعال و شاد در کنار کاهش معضلات فرهنگی و اجتماعی را داشت.
   عضو کمیسیون حاشیه شهر با تاکید بر اینکه گسترش سرانه فضاهای ورزشی در حاشیه شهر یکی از موضوعات جدی و با اهمیت برای مدیریت شهری است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش و توسعه زیرساخت‌ها، می‌تواند بستر لازم برای شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان و درخشش ورزشکاران شهر مشهدالرضا (ع) را فراهم آورده و پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سراسر دنیا به اهتزاز درآورده و برای کشور و مشهد افتخارآفرینی کنند.

   تعداد بازدید: 44
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 344    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,668
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد