• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ایرنا
   تعداد بازدید: 40
   کد: 215825
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   آموزش‌وپرورش مدارس را برای ثبت‌نام در «سپند» مجاب کند

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: آموزش‌وپرورش باید مدارس را به ثبت‌نام در سامانه سپند مجاب کند و شهرداری هم باید ثبت سرویس مدارس را به جد دنبال نماید و اولیاء دانش‌آموزان هم با تکیه بر ظرفیت سامانه مذکور درخواست سرویس کنند.
   آموزش‌وپرورش مدارس را برای ثبت‌نام در «سپند» مجاب کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی با بیان اینکه همه‌ساله با آغاز سال تحصیلی، موضوع سرویس مدارس و رفت و آمد دانش‌آموزان به یکی از دغدغه‌های اصلی اولیاء تبدیل می‌شود، اظهارکرد: سرویس مدارس از حیث آثار تربیتی که روی دانش‎‌آموز دارد و همچنین بحث‌های ایمنی و راحتی آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
   وی افزود: در بحث آیین‌نامه سرویس مدارس، کارگروهی متشکل از آموزش‌وپرورش، شهرداری و انجمن اولیاء و مربیان شکل گرفته که سازمان تاکسیرانی، نماینده شهرداری در این مجموعه است.
   فرهمندی گفت: این کارگروه ضوابط و اصول مربوط به شرکت‌ها، رانندگان و ناوگان خدمات‌رسان را تعیین می‌کند که ضوابطی ثابت است و هرساله تایید و تاکید می‌شود.
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد تصریح کرد: تعرفه خدمات سرویس مدارس پس از بررسی کارشناسی توسط کارگروه یاد شده، جهت تصویب به شورای شهر ارسال می‌شود.
   فرهمندی با بیان اینکه در سال‌های اخیر ساماندهی سرویس مدارس به موضوعی ملی تبدیل شده و به همین دلیل سامانه یکپارچه «سپند» تعریف و راه‌اندازی گردید، گفت: سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی، سرویس مدارس و خدماتی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود را از حیث تربیتی، ایمنی و ... پیوسته رصد می‌کند.
   وی افزود: سپند، سامانه‌ای ملی است که در تمامی شهر و شهرستان‌ها فعال شده و مدارس، ضمن ثبت مشخصات مدرسه، فهرست دانش‌آموزان را روی این سامانه بارگذاری می‌کنند؛ شهرداری شرکت‌های مورد تایید را در این سامانه به اطلاع عموم می‌رساند و اولیاء نیز می‌توانند براساس مدرسه و نشانی منزل، سرویس را انتخاب کنند.
   فرهمندی خاطرنشان کرد: در سامانه سپند، دسترسی‌هایی هم برای مراجع قانونی و بالادستی مثل آموزش و پرورش، شهرداری و ... برای کنترل و نظارت وجود دارد.
   وی استقبال مدارس از سامانه سپند را کمرنگ دانست و گفت: این استقبال کمرنگ به دو دلیل می‌تواند باشد؛ یکی ترجیح مدارس به استفاده از سازوکارهای گذشته که مدارس مستقل بوده‌اند و دیگری ضوابط سخت و پیچیده پیش‎‌بینی شده برای سرویس مدارس است که البته به دلیل مسائل امنیتی، تربیتی و اخلاقی الزامی هستند.
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید مدارس را به ثبت‌نام در سامانه سپند مجاب کند، افزود: شهرداری هم باید ثبت سرویس مدارس را به جد دنبال نماید و اولیاء دانش‌آموزان هم با تکیه بر ظرفیت سامانه مذکور درخواست سرویس کنند.
   فرهمندی خاطرنشان کرد: اصل سامانه سپند متعلق به آموزش و پرورش بوده و زیرساخت آن توسط سازمان شهرداری‌های وزارت کشور تامین می‌شود.
   وی گفت: پرداخت هزینه سرویس مدارس، براساس ضوابط و مقررات با تکیه بر همین سامانه میسر است و از این طریق پرداخت‌‎ها کاملا مشخص و مدون خواهد بود که امکان تخلف مالی نیست.
   فرهمندی افزود: اگر اطلاع‌رسانی مناسبی از مزایای این سامانه داشته باشیم و مدارس و شرکت‌های سرویس مدارس هم همراهی لازم را داشته باشند، خدماتی باکیفیت و امنیت کافی شاهد خواهیم بود.
   وی گفت: مکاتبه‌ای با معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستانی به منظور پیشگیری از خطرات تهدیدی دانش‌آموزان در قالب سرویس‌های غیرایمن مدارس داشته‌ایم تا به این موضوع ورود کنند و احتمال خطر را حذف کنیم.
   فرهمندی درخصوص تعرفه‌های سرویس مدارس هم اظهارکرد: تعرفه‌ها و ظرفیت مجاز سرویس‌ها مشخص شده و درصورت هرگونه تغییر در کیفیت ارائه خدمات که مستلزم تغییر در بهای خدمات باشد، مراتب در قالب لایحه به شورای شهر ارسال و به تصویب خواهد رسید. 

   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 492    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,816
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد