• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ایسنا
   تعداد بازدید: 48
   کد: 215818
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   مراحل پروانه ساختمانی در شهرداری باید 14 روزه طی شود

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس گفت: براساس مصوبه شورای عالی اداری، صدور پروانه ساختمانی در شهرداری باید 14 روز کاری زمان ببرد؛ شورای ششم به‌دنبال تحقق این مصوبه است و امیدواریم سایر دستگاه‌ها چون نظام مهندسی نیز در این مسیر گام بردارد.
   مراحل پروانه ساختمانی در شهرداری باید 14 روزه طی شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمید ضمیری در جلسه با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی با بیان اینکه مسائل و دغدغه‌های فعالان این حوزه را قبول داریم و جزو دغدغه‌های شورای ششم است، اظهارکرد: در همین راستا اقدامات عملیاتی هم آغاز شده که از جمله آن می‌توان به تشکیل کارگروه مانع‌زدایی و رونق صنعت ساختمان اشاره داشت.
   وی افزود: در این کارگروه دستگاه‌هایی چون دادگستری، نظام مهندسی، شهرداری مشهد، اداره‌کل راه ‌و شهرسازی، استانداری خراسان رضوی حضور دارند؛ پیشنهاد حضور نماینده بازرسی کل کشور هم مطرح شده و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
   ضمیری با بیان اینکه بازنگری در فرآیندهای ساخت‌وساز را از شهرداری شروع کرده‌ایم، گفت: امیدواریم فعالان انبوه‌سازی نیز در این جلسات حضور پررنگ داشته باشند و به طرح مسائل و دغدغه‌های خود بپردازند؛ شورای شهر مطالبه‌گر حقوق شهر و شهروندان از شهرداری، راه‌وشهرسازی و نظام مهندسی و ... است.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری، صدور پروانه ساختمانی در شهرداری باید 14 روز کاری زمان ببرد؛ شورای ششم به‌دنبال تحقق این مصوبه است و امیدواریم سایر دستگاه‌ها چون نظام مهندسی نیز در این مسیر گام بردارد.
   وی افزود: مدت 14 روز، صرفا معطوف به مراحل در شهرداری است و سایر مراحل از جمله تهیه نقشه و پرداخت وجه و ... باید توسط سایر دستگاه‌ها از جمله نظام مهندسی و متقاضی انجام شود.
   ضمیری با اشاره به رویکرد بهره‌گیری از خرد جمعی در شورای ششم، گفت: در کارگروه شهرسازی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، بررسی مجدد طرح‌های تفصیلی را در حضور سازندگان، معتمدین و نخبگان آغاز کرده‌ایم و به‌دنبال پیگیری دغدغه‌های مطرح شده در این جلسات هستیم چراکه طرح‌های تفصیلی تهیه شده از غنای فنی و کارشناسی کافی برخوردار نیستند.
   وی افزود: جلسه‌ای اخیرا با وزیر محترم راه‌وشهرسازی داشتیم و تصمیمات خوبی در این نشست گرفته شد؛ از جمله اینکه طرح جامع شهر مشهد قرار شده مورد بازنگری قرار گیرد.
   ضمیری خاطرنشان کرد: اکثر ضوابط طرح‌های تفصیلی باید تقاضامحور باشد و نه دستوری؛ در چنین شرایطی طرح‌های تفصیلی کاربردی خواهد بود. 

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 323    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,769
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد