• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 48
   کد: 215800
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس عنوان کرد؛

   تدوین سند چشم‌انداز 20 ساله متناسب با استانداردهای مشهدالرضا(ع)/ توسعه پایدار شهری بدون جریان‌زدگی صورت می‌گیرد

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: سند چشم‌انداز 20 ساله مشهد با هدف تدوین استانداردهای خاص مشهدالرضا(ع) در شورای ششم شکل خواهد گرفت.
   تدوین سند چشم‌انداز 20ساله متناسب با استانداردهای مشهدالرضا/ توسعه پایدار شهری بدون جریان‌زدگی صورت می‌گیرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در تشریح اهمیت موضوع استاندارد در مدیریت شهری اظهار کرد: استانداردها به عنوان یکی از مهم‌ترین روش های کیفی سازی محصولات و خدمات می‌باشند لذا نگاه ما بر این است که نهادهای حاکمیتی و سیاست‌گذار مانند شورای شهر باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

   وی افزود: استاندارد را می‌توانیم یکی از پایه‌های اقتصاد قلمداد کنیم که در رشد صنعت و فناوری و همچنین پیشرفت کشور نقش بسازیی داشته باشد.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه خروجی استاندارد، بحث یکپارچه سازی، وحدت رویه و افزایش کیفیت خدمات است، گفت: استانداردسازی در مدیریت شهری بحث خدماتی است که به زائرین و مجاورین ارائه می‌شود، همچنین در صرفه جویی و حفظ سلامت و ایمنی شهروندان و زائران نیز اهمیت دارد.

   حسامی با اشاره به توجه ویژه به بند ۲۴ اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توضیح داد: در این بند مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن تاکید دارند که این موضوع در حوزه مدیریت جهادی و مدیریت شهری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

   وی با بیان اینکه اگر نگاه استانداردسازی در موضوعات وجود نداشته باشد، پروژه‌‌ها در جهت نارضایتی مردم تعریف خواهد شد، ادامه داد: با دقت در موضوع استاندارد می‌توان کیفیت خدمات به زائرین و مجاورین و سطح رضایت آن‌ها را ارتقا داد؛ همچنین در بحث رضایت مردم باید قبل از انجام یک پروژه نیاز سنجی صورت گیرد.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بیان کرد: استاندارد فقط یک دستورالعمل و بخشنامه نیست و به تک تک افراد یک جامعه تسری پیدا می‌کند؛ همچنین قبول استاندارد‌های بین المللی مشروط به در نظر گرفتن استانداردهای محلی و بومی است.

   حسامی در ادامه افزود: در همین راستا باید به جایگاه خاص مشهدالرضا(ع) توجه ویژه‌ای داشته باشیم و این شعار شورای ششم« مشهد، جهان شهر برکت و کرامت» را در عمل ببینیم.

   وی با بیان اینکه باید توسعه پایدار شهری را بدون جریان زدگی و شعار جلو ببریم، تصریح کرد: تحمیل هزینه‌های ناشی از سلایق فردی را باید کنار بگذاریم و در بستر برنامه چشم انداز با اقداماتی عالمانه و استاندارد حرکت کنیم.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اظهار کرد: در این راستا باید از تجارب گذشته و نهادهای مرتبط مانند اداره کل استاندارد استان استفاده کنیم؛ همچنین با استانداردسازی سیاست گذاری‌ و قانون‌گذاری می‌توانیم مصوباتی عالمانه و عادلانه را داشته باشیم.

   حسامی در خصوص استانداردسازی در حوزه شهری نیز بیان کرد: اگر ما در شورای ششم نگاه استانداردسازی داشته باشیم می‌توانیم آن را به حوزه مدیریت شهری منتقل کنیم؛ در این راستا شهرداری مشهد باید الزامات استاندارد‌های محلی، ملی و بین المللی رعایت کند.

   وی ادامه داد: الزام رعایت استاندارد در قراردادهای شهرداری با پیمانکاران و تاکید بر استانداردسازی پروژه‌های شهری در تصویب بودجه سال ۱۴۰۱ نیز از موارد مورد توجه است.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: اصلاح مصوبات سابق، استانداردسازی فرآیندها که شیوه درست اجرا را تضمین می‌کند و استانداردسازی نظارت و کنترل‌ها سه گام مهم دیگر در موضوع استانداردسازی شهر است. 

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 212    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,658
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد