• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 136
   کد: 215792
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   با هدف تامین زیرساخت‌های شهری و جلوگیری از ریزدانه‌ شدن اراضی در حاشیه شهر مشهد؛

   کمیته ساماندهی اراضی شمال‌شرق تشکیل می‌شود

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس گفت: کمیته ساماندهی اراضی شمال‌شرق به منظور تعامل با بزرگ‌مالکان و با هدف تامین زیرساخت‌های شهری و جلوگیری از ریزدانه‌ شدن اراضی در حاشیه شهر مشهد شکل خواهد گرفت.
   کمیته ساماندهی اراضی شمال‌شرق تشکیل می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمید ضمیری با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های بسیار ارزشمند حاشیه شهر، اراضی بایر است، اظهارکرد: این اراضی، بهترین فرصت برای توسعه زیرساخت‌ها و خدمات شهری در مناطق کم‌برخوردار محسوب می‌شود.

   وی افزود: اراضی بایر در کنار تحقق درآمدهای شهرداری و تامین زیرساخت‌های شهری همچون فضای سبز و ...، سهم مالک نیز ظرفیت ارزشمندی برای ساخت مسکن در حاشیه شهر است.؛ به‌نحوی‌ که بخشی از کمبود مسکن در این بافت را پوشش می‌دهد و بناهایی استاندارد و مقاوم برای ساکنان به ارمغان می‌آورد.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد از نهایی شدن مراحل شکل‌گیری کمیته‌ «ساماندهی اراضی خالی شمال‌شرق» در شهرداری خبرداد و گفت: در این کمیته 4 مجموعه شامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، اداره کل مطالعات و اداره کل شهرسازی و همچنین سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد حضور خواهند داشت تا به فوریت جلساتی را با بزرگ‌مالکان پهنه شمال‌شرق مشهد برگزار کنند.

   ضمیری با بیان اینکه شورای شهر در این کمیته نقش نظارتی داشته و مداخله‌ای در روند مذاکرات و امور اجرایی نخواهد داشت، گفت: در این کمیته سعی می‌شود ضمن تعامل با بزرگ‌مالکان، فرصت و امکان استفاده مناسب از زمین را برای ایشان فراهم آورده شود و از سوی دیگر مانع از ریزدانه‌کردن اراضی و تامین زیرساخت‌های شهری شد.

   رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس گفت: از محل درآمدهای ناشی از این اراضی خدمات ارزشمندی در حاشیه شهر می‌توان ایجاد کرد.

   تعداد بازدید: 136
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 346    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,792
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد