• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 77
   کد: 215778
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   ریسک‌پذیری، یکی از شروط موفقیت در جذب سرمایه‌گذار/ پیوند تعاملی بین سود سرمایه‌گذار و شهروندان شکل گیرد

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از شروط موفقیت در حوزه سرمایه‌گذاری، ریسک‌پذیری مدیران و سیاستگذاران است و عواید این ریسک‌پذیری نصیب شهر، شهروندان، زائران و مجاوران رضوی خواهد شد.
   ریسک‌پذیری، یکی از شروط موفقیت در جذب سرمایه‌گذار/ پیوند تعاملی بین سود سرمایه‌گذار و شهروندان شکل گیرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی با تشریح اهمیت ورود به حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری و فعال کردن بخش خصوصی پرداخت و اظهارکرد: با توجه به سیاست‌های مجلس شورای اسلامی و دولت نسبت به استقلال درآمدهای شهرداری از ردیف اعتبارات دولتی، درآمدهای پایدار یکی از الزامات مدیریت شهری است و بدین خاطر، به سوی توسعه ظرفیت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی حرکت می‌کنیم.

   حسامی افزود: مشهدمقدس، جهانشهری با سالیانه 4 میلیون زائر خارجی است و در کنار دیپلماسی شهری، ظرفیت زائران خارجی، به‌عنوان سرمایه‌گذار را باید فعال کرد.

   عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر ادامه داد: سرمایه‌گذاری صرفاً اعطای زمین و پروانه از سوی شهرداری نیست، بلکه باید نظام حکمرانی اقتصادی و فرایندهای حوزه سرمایه‌گذاری را تسهیل و بروکراسی‌های غیرضروری را حذف کنیم، تا بر پایه‌ی طرح‌های برد-برد سرمایه‌گذاران، شاهد تحقق شعار «مشهد، بهشت سرمایه‌گذاری» باشیم.

   خزانه‌دار شورای اسلامی شهر گفت: با تکیه بر نگاهی جامع باید منافع تمام ذی‌نفعان اعم از سرمایه‌گذار، شهر و شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری لحاظ و تضمین شود و پیوند تعاملی و صحیحی باید بین سود سرمایه‌گذار و شهروندان شکل گیرد، که این مهم با سیاستگذاری تعاملی کمیسیون اقتصادی شورای شهر محقق خواهد شد.

   حسامی افزود: یکی از شروط موفقیت در حوزه سرمایه‌گذاری، ریسک‌پذیری مدیران و سیاستگذاران است و عواید این ریسک‌پذیری نصیب شهر، شهروندان، زائران و مجاوران رضوی خواهد شد و با نگاه رو به جلو، هدفمند و خروجی‌محور، متناسب با شرایط شهر مذهبی امام‌رضا(ع) می‌توان سرمایه‌گذاری موثر و پایدار داشته باشیم.

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بیان داشت: حضور روسای ادوار کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر در کارگروه‌های تخصصی، فرصت مغتنمی برای اشتراک‌گذاری دانش و تجارب است؛ و بهره‌گیری از این ظرفیت در شناسایی، تشویق و جذب سرمایه‌گذاران، راهگشا خواهد بود، چرا که آنها با شناخت خود، طرح‌های پیشنهادی برای توسعه ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهر مشهدمقدس را ارائه می‌دهند.

   حسامی تاکید کرد: در جلب مشارکت‌های خرد و متوسط مردم، درخصوص طرح‌های تامین مالی جمعی و مشارکتی و همچنین تدوین پیوست‌های اقتصادی پروژه‌های شهری، روسای محترم ادوار کمیسیون اقتصادی به کمک مدیریت شهری بیایند.

   تعداد بازدید: 77
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 246    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,692
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد