• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 74
   کد: 215768
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از بوستان کوهسنگی:

   بوستان‌های بزرگ‌مقیاس باید خودگردان اداره شوند

   رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهدمقدس گفت: بوستان‌های بزرگ‌مقیاس سطح شهر از ظرفیت اقتصادی بسیار خوبی برخوردار هستند و با تعریف پروژه‌های اقتصادی برای آنها می‌توان فراتر از هزینه‌ها، کسب درآمد داشت و به صورت خودگردان آنها را اداره کرد.
   بوستان‌های بزرگ‌مقیاس باید خودگردان اداره شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، هاشم دائمی در حاشیه بازدید از بوستان کوهسنگی مشهد با بیان اینکه بوستان‌های بزرگ مقیاس شهری که مساحت بیش از 20 هکتار دارند، از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی بسیار خوبی برخوردار هستند، اظهارکرد: متاسفانه این ظرفیت‌‌ها به‌دلیل چندمدیریتی اداره شدن بوستان‌ها تاکنون بروز و ظهور پیدا نکرده است.

   وی با اشاره به ساختمان‌های اداری، فرهنگی و اقتصادی که در بوستان‌ها ایجاد شده است، گفت: این ساختمان‌ها از دسترس و مدیریت مجموعه پارک خارج است.

   دائمی افزود: عدم هماهنگی و انطباق این موضوعات باعث شده که مدیریت بوستان کوهسنگی از گذشته تاکنون نتواند در دستیابی به دستاوردهای اقتصادی که باید آنها را کسب کند، موفق باشد.

   رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهد با بیان اینکه سالانه میلیاردها تومان اعتبار صرف نگهداشت و رفت‌وروب و انتظامات بوستان‌های سطح شهر می‌شود، تصریح کرد: با تعریف پروژه‌های اقتصادی برای بوستان‎‌های بزرگ می‌توان آنها را به صورت خودگردان اداره نمود.

   دائمی گفت: مادامی‌که در ساختار جدید شهرداری مشهد، مسئول امور بوستان‌ها، فقط یک کارشناس باشد و به صورت هیات امنایی آنها را اداره کرد، تعریف پروژه‌های اقتصادی در پارک‌ها میسر نخواهد بود.

   وی تاکید کرد: ذیل معاونت خدمات‌شهری و یا سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد باید معاونت امور پارک‌ها تاسیس شود تا مدیران به صورت مستقیم و خارج از اختیارات منطقه با این معاونت همراهی داشته باشند.

   تعداد بازدید: 74
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 392    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,838
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد