• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 21
   کد: 215749
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳

   تقویت شبکه تولید در حاشیه شهر مشهد

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس در یادداشتی بر ضرورت توانمندسازی ساکنان حاشیه شهر و برنامه‌ریزی مدیریت شهری در این زمینه تاکید کرد.
   تقویت شبکه تولید در حاشیه شهر مشهد

   یکی از مسائل مهم در حوزه حاشیه شهر مشهدمقدس، ضرورت توانمندسازی ساکنان این مناطق است که باید با تمام توان و به صورت برنامه‌ریزی شده در دستور کار شورای ششم مشهدمقدس قرار گیرد.

   استفاده از پیمانکاران بومی در پروژه‌های عمرانی این مناطق و همچنین بهره گیری از بازارهای موقت می‌تواند در حوزه اشتغال‌زایی و توانمندسازی ساکنان این مناطق بسیار موثر باشد.

   از سوی دیگر در بعد فرهنگی نیز لازم است که مسجدمحوری به عنوان یک راهکار اساسی در حاشیه شهر مشهدمقدس بار دیگر در دستور کار قرار گیرد.

   مسئله دیگر در حوزه شهری این است که بتوان با یک برنامه‌ریزی مدون، گلوگاه‌های فساد را به درستی شناسایی کرد و این امر به ویژه ممکن است در حوزه مناقصه‌ها و مزایده‌های شهری شکل بگیرد و باید از این طریق شرایط رقابت سالم و صحیح را فراهم کرد و به صورت ناخودآگاه زمینه فساد از میان می‌رود.

   واحدهای نظارتی نیز در این حوزه باید بر حجم و کیفیت عملکرد خود بیفزایند و از سوی دیگر امکان دسترسی آسان به مدیران برای مردم فراهم شود تا خود به عنوان یک ابزار نظارتی عمل کند.باید به حداقل‌های معیشتی پرسنل آسیب پذیر فعال در شهرداری مشهد توجه کافی صورت گیرد.

   بعضا وجود مصوبات متناقض و عدم اجرای قوانین مشکلاتی را ایجاد می‌کند؛ توسعه کالبدی و فرهنگی شهر مشهد به عنوان یک امر مهم و حیاتی باید به صورت موازی پیش برود و هیچ یک نباید فدای دیگری شود.

   توسعه اقتصادی و توانمندسازی اقتصاد خانوار به ویژه در مناطق کم برخوردار مشهدمقدس اولویت دیگری است که باید به صورت جدی از سوی شورای ششم مشهدمقدس در دستور کار قرار گیرد.امروز شبکه تولید باید به عنوان یک اولویت مهم با محوریت خانوارهای حاشیه شهر مشهدمقدس شکل بگیرد و نقش حمایتی و مکمل شهرداری مشهدمقدس در این زمینه می‌تواند حیاتی باشد.

   ضرورت اجرا و احیاء ضوابط حوزه شهرسازی

   فرآیند صدور پروانه ساختمانی در شهر مشهد باید دارای استانداردهای خاصی باشد. امروز شاهد هستیم که مردم در حوزه شهرسازی بعضا اعتراضات و گلایه‌هایی دارند و معتقد هستند بسیاری از فرمول‌های حوزه شهرسازی برای آنان شفاف و روشن نیست و به زبان عامیانه از این فرمول‌ها سر درنمی‌آورند.

   امروز شاهد هستیم که مردم برای صدور پروانه بعضا چندین بار باید به دفاتر پیشخوان، کارشناسان شهرداری، نقشه برداری، آتش نشانی، اداره استاندارد و سازمان نظام مهندسی مراجعه کنند و عملا این پروسه بسیار طولانی است.

   تعداد بازدید: 21
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 450    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,896
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد