• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 21
   کد: 215748
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳

   خدمات شهری؛ پرچمدار اقدامات شهرداری مشهد

   رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد در یادداشتی حوزه خدمات‌شهری شهرداری مشهد را پرچمدار مدیریت شهری مشهد دانست.
   خدمات شهری؛ پرچمدار اقدامات شهرداری مشهد

   حوزه خدمات شهری در واقع حوزه‌ای است که پرچمدار شهرداری است زیرا مردم شهرداری را با خدماتش و مسائلی مانند فضای سبز و پارک‌ها و نظافت شهری می‌شناسند.

   چالش‌ها قطعا عمدتا در حوزه فضای سبز است؛ توازن و تعادلی که باید در حوزه فضای سبز میان شمال و جنوب شهر مشهد برقرار می‌شده، صورت نگرفته و توسعه فضای سبز بیشتر در مرکز شهر صورت گرفته و بنا داریم که بتوانیم حقی که از مردم حاشیه شهر مشهد ضایع شده را احیاء کنیم.

   باید خدمات را به حاشیه شهر مشهد برسانیم؛ شرایط حاشیه شهر مشهد به گونه‌ای است که واقعا مشکل پارک و فضای سبز داریم زیرا مردم از انتهای التیمور به پارک ملت و غدیر مشهد مراجعه می‌کنند و معضلات دیگری مثل ترافیک این رفت و آمدها به دنبال دارد.

   چالش دیگر حوزه خدمات شهری بحث ایستگاه‌های آتش نشانی است و باید نیروی آموزش دیده و مسلط و ایستگاه‌های مناسب را در حوزه آتش نشانی داشته باشیم و نیاز به استانداردهای جهانی در این حوزه داریم و باید نواقص این حوزه برطرف شود زیرا با جان مردم سروکار دارد.آتش نشانی مشهد سرعت عمل و تجهیزات خوبی دارد اما باید به استاندارد بین‌المللی نزدیک شود و سرعت خدمت‌رسانی باید افزایش یابد.

   مشهد به دلیل مهاجرپذیر بودن و وجود مضجع شریف امام رضا(ع) سالانه پذیرای جمعیت زیادی است و در این میان برخی در مشهد ماندگار می‌شوند و برخی نیز به دلیل مشکلات روستاها به حاشیه مشهد مهاجرت می‌کنند.

   جمعیت حاشیه نشین مشهد بیشتر از میانگین کشوری است؛ حاشیه شهر مشهد را نمی‌توان با یک طرح ضربتی یک ساله یا دو ساله حل کرد زیرا زیرساخت‌ها مثل معابر و یا مدیریت بحران در این منطقه مشکلاتی داریم و یا اگر حتی یک بحران طبیعی مثل سیل ایجاد شود ممکن است با مشکلاتی روبرو شویم.

   باید از جوانان محلی و محلات حاشیه نشین برای اصلاح امور این مناطق بهره گرفت؛ بسیاری از این جوانان دارای ایده و برنامه و فکر و سواد هستند و باید خود این جوانان را در منطقه درگیر کنیم.

   باید محله‌محوری در حاشیه شهر مشهد گسترش یابد و شهرداری هم حمایت صورت دهد؛ اقدام دیگر در حاشیه شهر مشهد بحث ساخت و سازها است زیرا عمدتا بدون پروانه و نظارت صورت گرفته است و این مهم معضلات زیادی را ایجاد کرده است.باید سرمایه‌گذاران را وارد این عرصه ساخت و ساز کنیم و از بسته‌های تشویقی و ترغیبی برای سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز استفاده کنیم.

   برای اصلاح ساختارها به ویژه در حاشیه شهر مشهدمقدس باید هزینه کنیم؛ می‌توانیم با تعامل با مردم و محله‌محوری این اقدام را صورت دهیم. شبکه معابر و پیاده‌روها در حاشیه شهر مشهد مشکلات جدی دارد و نمی‌توان نسخه ضربتی برای آن پیچید و نیازمند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

   تعداد بازدید: 21
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 349    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,795
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد