• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 32
   کد: 215747
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳

   مشهدالرضا(ع)؛ خدماتی ملی اما بودجه‌ای محلی

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در یادداشتی از مشهد به‌عنوان شهری ملی و بین‌المللی یاد کرد که با بودجه‌های محلی اداره و ارائه خدمات می‌کند.
   مشهدالرضا(ع)؛ خدماتی ملی اما بودجه‌ای محلی

   خدمات مشهد ملی است اما بودجه‌اش محلی است و این یک تناقض بزرگ است که باید به صورت قانونی و با راهکارها آن را برطرف کنیم اما از قوانین استفاده نکرده‌ایم.اگر از ظرفیت قانونی استفاده کنیم قطعا در تامین اعتبار برای طرح‌های مشهدمقدس به نتیجه می‌رسیم.

   در حاشیه شهر مشهد با این بودجه‌ها می‌توان مسائل را حل کرد؟ قطعا خیر. چرا این اتفاق رخ داده است؟ عدم استفاده از ظرفیت‌های قانونی این مهم را رقم زده است. مقام معظم رهبری بر ساماندهی حاشیه شهر مشهد تاکید دارند و باید معضل حاشیه شهر را به فرصت تبدیل کرد و اکنون قرارگاه‌های جهادی این کار را کرده‌اند و باید از این ظرفیت استفاده کرد و باید از مبادی قانونی مثل شورای عالی استان‌ها استفاده کرد.

   وقتی این مهم قانون شود مجری هم باید آن را اجرا کند و این یک راهکار قانونی برای تصویب و اجرا است؛ در حوزه شوراها قانون زیاد داریم اما اجرا نمی‌شود.

   در مشهدمقدس و در مدیریت شهری کار چندانی نشده است و صرفا اسمش این است که عنوان می‌شود در مشهد فلانی خوب کار کرده است! اگر کار خوب کرده، وظیفه‌اش را صورت داده است. حقوق بابت این کار دریافت شده است.

   در پروژه‌های اقتصادی و در حوزه درآمد پایدار چه اتفاقی رخ داده است؟ صرفا درآمد کوتاه مدت جذب شده است. این یک هنر نیست. در درآمدهایی که می‌شود برای شهرداری کسب کرد باید در حوزه مشارکت‌های اقتصادی ورود کرد. مگر امکانات نداریم؟ در مشهدمقدس چند هتل داریم؟

   نکته‌ای که به شدت مغفول واقع شده است و باید از آن دفاع کنیم بخش خصوصی است که باید پای سرمایه‌گذاری وارد شود و کار صورت دهد. مخالف ساخت و ساز و هتل ساختن نیستیم اما می‌گوئیم باید برای شهرداری درآمد پایدار ایجاد شود.

   همه ما اولیات اقتصاد را می‌دانیم اما باید به دنبال درآمد پایدار برای شهرداری باشیم؛ بودجه مشهد با خدماتش تناقض شدید دارد؛ حتی آمار دقیقی از جمعیت حاشیه‌نشینان نداریم و در این حوزه نیز دچار تناقض هستیم و اینها مشکلات اساسی ما است.

   امکانات در مشهد عادلانه توزیع نشده است. در حاشیه شهر هیچ خدماتی را شاهد نیستید اما در مناطق خوش نشین شاهد تناقض‌های زیادی هستید.

   تعداد بازدید: 32
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 439    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,885
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد