• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 24
   کد: 215745
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳

   مشهد؛ بهشت سرمایه‌گذاری می‌شود

   رئیس کمیسیون اقتصای، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد در یادداشتی از توجه ویژه شورای ششم به حوزه سرمایه‌گذاری و تبدیل این کلانشهر به بهشت سرمایه‌گذاری سخن گفت.
   مشهد؛ بهشت سرمایه‌گذاری می‌شود

   شورای شهر و مدیریت شهری در این دوره درصدد این است که مشهدمقدس را به بهشت سرمایه‌گذاران تبدیل کند، تحقق این مهم چندین شاخصه و اولویت دارد که در دستورکار کمیسیون اقتصادی قرار گرفته است.

   موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران در گام اول باید برداشته شود زیرا این موانع سبب شده که سرمایه در مشهد جذابیتی نداشته باشد.بخشی از این موانع، فرایندهای اداری تعریف شده پیش پای سرمایه‌گذاران بوده که آنها را گرفتار می‌کند.بخش دیگری از مشکلات سرمایه‌گذاران را باید انتظارات و بازدهی پروژه‌ها دانست که برای آنها تعیین می‌شود.

   سرمایه‌گذار را باید در کنار خود بدانیم؛ سرمایه‌گذاری موجب می‌شود که چرخ اقتصادی شهر بچرخد و در تمامی حوزه‌ها شهری زنده و پویا داشته باشیم؛ پس قطعا باید نگاه را تغییر دهیم و این مهم را با اصلاح فرآیندها دنبال می‌کنیم.

   کمیسیون اقتصادی شورای شهر برای تعریف بسته‌های ویژه سرمایه‌گذاری برنامه مدونی دارد و از شهردار نیز خواسته‌ایم که این بسته‌ و جذابیت‌های آن را در سریع‌ترین زمان ممکن به مردم و سرمایه‌گذاران معرفی کند.

   باید نگاه متفاوتی در حوزه سرمایه‌گذاری باید داشته باشیم، نگاه صرفا معطوف به ساخت مجتمع‌های تجاری باید تغییر یابد و به سمت عرصه‌های نوین تجاری و اقتصادی که تاکنون در شهر نداشته‌ایم، گام برداشت.

   هر سرمایه‌گذاری که در این عرصه‌ها گام بردارد، بی‌شک مورد حمایت ویژه مدیریت شهری است تا سرمایه‌گذار بازدهی اقتصادی بیشتری را شاهد باشد و شهر و شهروندان نیز از منافع سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند.

   در نگاه متفاوتی که بنا است در حوزه اقتصادی مدیریت شهری اجرایی شود از شهردار خواهیم خواست تا با تعریف مدل‌های جدیدی در قراردادها تلاش شود مشکلی برای سرمایه‌گذاران به وجود نیاید. اگر قرار است در حوزه سرمایه‌گذاری با شهرداری تعامل شود، ابتدا باید خودمان را جای سرمایه گذار ببینیم و منافع آنها را نیز در نظر بگیریم.

   با نگاهی که اکنون در شهرداری مشهد در حوزه اقتصادی وجود دارد، انتظار داریم سرمایه‌گذاران به ویژه مجموعه‌های اقتصادی بزرگ نیز نگاه متفاوتی به سرمایه‌گذاری در مشهد داشته باشند. اگر صرفا هدف از سرمایه‌گذاری تنها گذاشتن آجروسیمان روی هم باشد معتقدیم اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها امروزه پاسخگو نخواهد بود.

   تعداد بازدید: 24
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 211    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,657
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد