• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 21
   کد: 215744
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳

   شیب اعتبارات به سمت حاشیه شهر

   رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در یادداشتی به سوق اعتبارات مدیریت شهری به سمت حاشیه شهر به منظور اجرای کارهای اثربخش در این مناطق اشاره کرد.
   شیب اعتبارات به سمت حاشیه شهر

   با توجه به رویکرد و نگاه شورای ششم مبنی بر اولویت دادن به مناطق کم‌برخوردار، مسیر حرکتی خوبی در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته و پیوسته برنامه‌ها را رصد و پیگیری می‌کنیم که امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد.

   امیدواریم بتوانیم با نقش‌آفرینی مدیریت ستادی و مناطق در پروژه‌های سال آینده، شیب اعتبارات را به سمت حاشیه شهر ببریم و اتفاقات خوبی را از این طریق رقم بزنیم.

   متاسفانه تخصیص اعتبارات حاشیه شهر در دوره‌های گذشته، مناسب نبوده و امیدواریم باکمک اعضای شورای شهر، شیب اعتبارات را به حاشیه شهر سوق دهیم و کارهای اثربخشی را انجام دهیم.تاکنون 10 درصد از اعتبارات به حاشیه شهر تعلق یافته، درحالی‌که 30 درصد جمعیت مشهد در این بافت ساکن هستند.

   در صورتی که 30 درصد اعتبارات به حاشیه شهر اختصاص یابد، مساوات را رعایت کرده‌ایم و اگر انتظار داریم به عدالت برسیم، باید سهم اعتبارات بیش از این‌ها باشد.

   مسئله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که زیبنده مشهدالرضا(ع) نیست که خیابان‎‌های خاکی و فاقد آسفالت داشته باشد.

   مدیریت شهری باید تلاش کند که زیرسازی‌ها و جدول‌گذاری‌های مورد نیاز در معابر خاکی، به‌ویژه در حاشیه شهر هرچه سریع‌تر اجرایی شود.آسفالت معابر مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر باید در اولویت‌های شورای شهر و شهرداری قرار گیرد تا بتوانیم شرایط را ساماندهی جدی‌تری بدهیم.

   شهرداران مناطق دارای بافت‌های کم‌برخوردار و حاشیه شهر باید در اسرع وقت معابر خاکی و فاقد آسفالت را احصاء کنند تا در برنامه مدیریت شهری قرار گیرد.اعتبارات مورد نیاز این امر می‌تواند در خوش‌بینانه‌ترین حالت در اصلاح بودجه سال جاری و در غیر اینصورت، در اولویت بودجه سال 1401 قرار گیرد.

   تعداد بازدید: 21
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 429    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,875
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد