• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 106
   کد: 215692
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   عزم جدی شورای ششم برای افزایش ماندگاری زائر

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم تمام تلاش خود را در جهت کمک به افزایش ماندگاری زائر در مشهدمقدس انجام می‌دهد.
   عزم جدی شورای ششم برای افزایش ماندگاری زائر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری در حاشیه بازدید از بافت تاریخی توس و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، اظهارکرد: همزمان با وجود بارگاه منور رضوی در مشهدالرضا(ع)، به‌عنوان یک شهر دارای هویت و قدمت، فرصت‌های تاریخی مختلفی برای بهره‌مندی زائر و گردشگر در منطقه توس و رونق بیش‌از پیش این بافت وجود دارد.

   وی با بیان اینکه خطه توس زادگاه بیش از 400 اندیشمند و شاعر است، گفت: اگر می‌خواهیم در حوزه‌های مختلف تاریخی و تمدنی مشهدالرضا(ع) گفتگو هایی داشته باشیم، بی‌شک توس فرصت گرانبهایی است که البته همه این فرصت محدود به آرامگاه فردوسی نمی‌شود.

   طهوریان عسکری افزود: حکیم ابوالقاسم فردوسی قله ادبیات حماسی است و به واسطه علم و دانش و حکمت او، چهره‌های اندیشمندی از این خطه برخاسته‌اند.

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس با بیان اینکه شورای ششم تمام تلاش خود را در جهت کمک به افزایش ماندگاری زائر در مجموعه شهر مشهدمقدس خواهد داشت، تصریح کرد: ادبیات، یکی از موضوعات مهم در حوزه انقلاب اسلامی است و در کنار زیارت بارگاه منور رضوی، تلاش می‌کنیم با نگاه فراگیر جهانی، توس را رونق‌بخشی کنیم تا شاهد حضور بیشتر زائر در جهان‌شهر برکت و کرامت باشیم.

   طهوریان عسکری گفت: معاونت اقتصادی و حوزه گردشگری شهرداری مشهد و مجموعه‌هایی چون شرکت هفت حوض باید باورمند باشند که در حوزه فرهنگی هم می‌توان سرمایه‌گذاری اقتصادی کرد و صنعت فرهنگی را رونق داد.

   وی افزود: «توس»، زادگاه اقتصاد و صنعت فرهنگی است و امیدواریم شهرداری مشهد در این حوزه نیز موفق شود.
    

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 453    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,899
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد