• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 51
   کد: 215688
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
    نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   تکریم فردوسی حکیم، رویکرد شورای ششم است

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه تکریم حکیم ابوالقاسم فردوسی، یکی از رویکردهای اصلی شورای ششم است، گفت: امیدواریم با هماهنگی سایر دستگاه‌های مربوطه بتوانیم فعالیت‌های خوبی در شان حکیم توس انجام دهیم.
   تکریم فردوسی حکیم، رویکرد شورای ششم است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مهدی ناصحی در حاشیه بازدید از بافت تاریخی توس و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، اظهارکرد: فردوسی، قله ادبیات فارسی بوده و با توجه به ظرفیت‌های بسیار زیادی که شعر و ادبیات فارسی برای توسعه فرهنگ ایران اسلامی دارد، این مهم باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.

   وی با بیان اینکه تکریم حکیم ابوالقاسم فردوسی، یکی از رویکردهای اصلی شورای ششم است، گفت: امیدواریم با هماهنگی سایر دستگاه‌های مربوطه بتوانیم فعالیت‌های خوبی در شان حکیم توس انجام دهیم.

   ناصحی خاطرنشان کرد: فعال کردن ظرفیت‌های بافت تاریخی توس بدون توجه به ساکنان آن میسر نیست چراکه آنها حافظان این حریم هستند و دستگاه‌های مرتبط باید پای‌کار بیایند که از این بافت اجتماعی به‌عنوان مقوم فضای فرهنگی برای جذب گردشگر بهره گرفت.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: مردم نباید احساس کنند که ما مزاحم زندگی جاری آنها هستیم؛ فضاهای فرهنگی، تاریخی و عمومی همیشه باید از پیوست اجتماعی نیز برخوردار باشند و مردم درکنار خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان و بازدیدکنندگان، زندگی عادی خود را داشته باشند.

   ناصحی گفت: امیدواریم مدیریت استان و میراث فرهنگی، با انعطاف بیشتری در قالب طرح‌ تفصیلی، موجبات حضور مردمی در بافت را رقم بزنند و شان و جایگاه فضای فرهنگی توس را حفظ کنیم.
     

   تعداد بازدید: 51
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 370    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,816
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد