• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 63
   کد: 215666
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
   فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در نهمین جلسه علنی شورای شهر:

   زندان مرکزی مشهد باید جابجا شود/ ساماندهی معتادان متجاهر؛ نیازمند مداخله جهادی و انقلابی مدیریت شهری

   فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: نیروی انتظامی متولی زندان نیست اما موقعیت مکانی آن سبب شده تا به عنوان متولی تامین امنیت شهر، دغدغه داشته باشیم
   زندان مرکزی مشهد باید جابجا شود/ ساماندهی معتادان متجاهر؛ نیازمند مداخله جهادی و انقلابی مدیریت شهری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه نیروی انتظامی به سهم خود مدیریت شهری مشهد را در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌ها یاری و کمک می‌کند، اظهارکرد: بی‌شک تحقق یافتن و اجرایی شدن این سیاست‌ها، می‌تواند موجب تسهیل امور زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی و ایجاد شرایطی در شان مشهدالرضا(ع) شود.

   وی افزود: مشهدمقدس از ویژگی‌های خاصی برخوردار بوده و لذا نیروی انتظامی باید توان مضاعفی را به‌کار گیرد تا موضوعات مربوط به زائران و مجاوران رضوی را مدیریت کند.

   سردار تقوی خاطرنشان کرد: دغدغه‌های نیروی انتظامی و مدیریت شهری در بخش‌های مختلفی مشترک است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

   وی با بیان اینکه تنوع فرهنگی و تضاد فرهنگ‌ها در مشهد سبب شده تا در برخی از ماموریت‌ها توفیقاتی حاصل شود و در برخی عرصه‌ها نیز به موفقیت دست پیدا نکنیم، گفت: حاشیه‌نشینی یکی از معضلات اصلی مشهدمقدس است و در این موضوع علاوه بر اقداماتی که تاکنون انجام شده، باید به فکر توسعه و گسترش نیروی انتظامی در این مناطق بود که جز با مشارکت مدیریت شهری محقق نمی‌شود.

   فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به برنامه توسعه‌ای که با مشارکت نیروی انتظامی و استاندار پیگیری شده است، گفت: براساس این طرح، 10 کلانتری در حاشیه شهر ایجاد می‌شود و امیدواریم به زودی ایجاد 8 کلانتری دیگر هم در دستورکار قرار گیرد.

   سردار تقوی با بیان اینکه پلیس راهور ماموریت‌های متنوعی دارد و خوشبختانه اقدامات زیربنایی که در این عرصه طی 3 سال اخیر در مشهد شکل گرفته و ایجاد شده، در کشور بی‌نظیر است، افزود: با همدلی و همراهی مدیریت شهری، بسیاری از زیرساخت‌های مورد نیاز راهور تامین شد و استان خراسان رضوی را در بین دیگر استان‌ها سرآمد کرد.

   وی خاطرنشان کرد: در اقدامی حساب‌شده، می‌توانیم شهر را نرم‌افزاری مدیریت کنیم تا سخت‌افزاری؛ هر اندازه که توسعه نیرو و مقر داشته باشیم، باز هم خلاء حضور نیروی انتظامی را خواهیم داشت.

   سردار تقوی از فعال شدن پلیس راهور مناطق به تعداد مناطق شهرداری مشهد خبرداد و گفت: نوسازی ناوگان پلیس با مشارکت مدیریت شهری طی سال‌های گذشته اتفاق افتاد که ثمره این زیبایی حداقل امکانات پلیس راهور را در سطح شهر شاهد هستیم.

   وی با بیان اینکه 70 درصد جرایم سنگین استان در مشهد متمرکز شده است، گفت: برهمین اساس طرح ارتقاء فرماندهی انتظامی مشهد را دنبال کرده‌ایم و تا زمان تکمیل شدن بررسی و کارهای کارشناسی، با موافقت فرماندهی ناجا، بخشی از ماموریت‌‎ها در اختیار فرماندهی مشهد قرار گرفت تا موفقیت بیشتری کسب شود.

   سردار تقوی در ادامه تصریح کرد: مشهد از آسیب معتادان متجاهر رنج می‌برد؛ معتادان متجاهری که در هر نقطه از شهر، به‌ویژه حاشیه شهر حضور دارند و ساماندهی آنها کار جهادی و انقلابی می‌طلبد.

   وی ضمن تشکر از ایجاد اردوگاه‌های ویژه ساماندهی معتادان متجاهر، گفت: امیدواریم با توجه به سردی هوا، تخصیص اعتباری از سوی مدیریت شهری مشهد داشته باشیم و بتوان قدمی در جهت سروسامان دادن به وضعیت معتادان متجاهر قدمی برداشت.

   فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی، زندان وکیل‌آباد را یکی از نگرانی‌های امنیتی مشهد دانست و افزود: نیروی انتظامی متولی زندان نیست ولی موقعیت مکانی آن سبب شده تا به عنوان متولی امنیت شهر، دغدغه داشته باشیم.

   سردار تقوی در ادامه از اعضای شورای شهر و شهرداری مشهد خواست تا به روند توسعه زیرساخت‌های حوزه عمرانی و حمل‌ونقلی شهر ادامه دهند.

   غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و عموم شهروندان و غنابخشی مشهدالرضا(ع) از حیث فرهنگی دیگر خواسته فرمانده انتظامی استان از مدیریت شهری مشهد بود.

   وی با بیان اینکه هر 5 ثانیه یک ماموریت پلیسی در مشهد داریم و هر 3 ثانیه یکی از شهروندان مشهدی با پلیس تماس می‌گیرد و درخواست کمک دارد، گفت: درچنین ساختاری باید حجم جمعیتی زائر را هم پیش‌بینی کنیم و پاسخگوی نیازهای آنها هم باشی که توان مضاعفی می‌طلبد.

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 318    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,764
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد