• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 29
   کد: 215655
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   میلیون‌ها زائر و مجاور رضوی در هیات دولت دارای نماینده می‌شوند؟

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت شورای شهرستان، پیگیر حضور شهردار مشهدالرضا(ع) در جلسات هیات دولت خواهیم شد تا از این طریق بتوان شاهد بهبود ارائه خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی بود.
   میلیون‌ها زائر و مجاور رضوی در هیات دولت دارای نماینده می‌شوند؟

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در گفتگویی با تاکید بر لزوم حضور شهردار مشهدالرضا(ع) در جلسات هیات دولت، اظهارکرد: حضور شهردار جهان‌شهر برکت و کرامت، همچون شهردار تهران، در این جلسات بی‌شک اثرگذاری خوبی بر مدیریت شهری مشهد و بهبود ارائه خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی خواهد گذاشت.

   وی در تشریح مزایای این حضور، گفت: گاه برای پیشبرد برخی امور و پیگیری‌ آنها، مکاتبات متعددی لازم بوده و فرآیندی زمانبر را باید پشت سر گذاشت اما با حضور شهردار در جلسات هیات دولت، به‌واسطه ارتباط نزدیک با رئیس جمهور، معاونان ایشان و وزراء، این زمان به حداقل ممکن کاهش پیدا می‌کند.

   حاجی‌بگلو از پیگیری مجدانه این موضوع از طریق شورای شهرستان خبرداد و افزود: مکاتبه و نامه‌نگاری‌های لازم با پیوست مستندات و ادله روشن که نشان از ضرورت حضور شهردار مشهدمقدس در جلسات هیات دولت دارد را انجام خواهیم داد و امیدواریم در دولت حجت‌الاسلام رئیسی این مهم تحقق یابد.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اشراف رئیس جمهور به مسائل مشهد را فرصت ارزشمندی دانست و تاکید کرد که حضور شهردار در جلسه هیات دولت به مثابه میانبری برای حل سریعتر این مشکلات است.

   حاجی‌بگلو خاطرنشان کرد: پس از تحقق حضور شهردار در جلسات هیات دولت، با تکیه بر ظرفیت شورای عالی استان‌ها و شورای استان، رایزنی درخصوص برخورداری از حق رای در جلسات را پیگیری خواهیم نمود.

   وی در تشریح نقش شوراهای فرادستی و شورای عالی استان‌ها، گفت: شوراهای شهرستان، استان و شورای عالی استان‌ها تاکنون به وظیفه و رسالت اصلی خود، آن‌گونه که باید عمل نکرده‌اند؛ البته بخشی از این عدم موفقیت، همراهی نکردن دولت‌ها و پایبندی آنها به قانون بوده است.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه اولین مطالبه و پیگیری وی در شورای استان، به سرانجام رسیدن بند 5 ماده 88 قانون شوراها خواهد بود، تصریح کرد: براساس این قانون، دولت مکلف است که پیش از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی، آن را برای بازنگری و اصلاح در اختیار شورای عالی استان‌ها قرار دهد.

   وی گفت: تحقق و اجرایی شدن این قانون، حتی به صورت نمادین، دستاوردهای ارزشمندی خواهد داشت چراکه لایحه بودجه از طریق شورای عالی استان‌ها به استان‌ها و سپس به شهرستان و شهر و ... ارجاع داده می‌شود تا بررسی دقیق و کارشناسی روی آن صورت گیرد و از این طریق یک بودجه واقعی داشته باشیم که مطابق با نیازهای مردم باشد.

   حاجی‌بگلو تاکید کرد: هر حرف و وعده‌ای که می‌زنیم را تا مرحله تحقق و عملیاتی شدن پیگیری می‌کنیم تا با به سرانجام رسیدن آن موجبات خرسندی و رضایتمندی عمومی را فراهم آوریم.

   تعداد بازدید: 29
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 445    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,891
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد