• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 46
   کد: 215651
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   «تراکم‌‎فروشی» راهکار معضلات مشهد نیست/ بودجه 18 هزار میلیاردی مشکل حاشیه شهر را حل نمی‌کند

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: به‌جای تراکم فروشی، اقتصاد شهری را باید از بسترهای متفاوتی چون صنعت دنبال کنیم که ظرفیت بسیار خوبی است و مدیریت شهری می‌تواند از آن بهره بگیرد.
   «تراکم‌‎فروشی» راهکار معضلات مشهد نیست/ بودجه 18 هزار میلیاردی مشکل حاشیه شهر را حل نمی‌کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در مراسم تکریم و معارفه معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهدمقدس، با تقدیر و تشکر از شهردار مشهدمقدس که با نگاهی ویژه نسبت به انتخاب مدیران اقدام می‌کند، گفت: تغییرات در شهرداری از اختیارات شهردار بوده و براساس نگاه ایشان، تغییرات اعمال می‌شود.

   حاجی‌بگلو با تاکید بر اینکه نگاه شورای شهر، نگاهی نظارتی است و در حوزه اجرا دخالتی نخواهیم داشت، اظهارکرد: یکی از نکات مثبت انتصابات، خارج از جریان و جناحی بودن آنهاست؛ از ظرفیت مدیران متخصصی که بتوانند با شرایط خود را وفق دهند و همکاری و تعامل داشته باشند، استفاده خواهد شد.

   وی افزود: نگاه شورای ششم نسبت به تامین منابع مالی برای شهرداری، نگاه ویژه‌ای بوده و یکی از مشکلات اساسی شهرداری مشهد این است که خدمات مدیریت شهری ملی اما بودجه، محلی است.

   سخنگوی شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه بودجه 18 هزار میلیاردتومانی شهرداری مشهد متعلق به 3.5 میلیون شهروند مشهدی است، گفت: سالانه 30 میلیون زائر نیز به این شهر مشرف می‌شوند که حضور آن‌ها مستلزم ارائه خدماتی از سوی مدیریت شهری است و بخشی از بودجه صرف ارائه این خدمات می‌شود.

   وی از پیگیری مجدانه ایجاد ردیف مستقل بودجه در بودجه سالانه کشور برای مشهد خبرداد و تصریح کرد: این مهم را حتما از مجلس شورای اسلامی و دولت پیگیری خواهیم کرد؛ بودجه 18 هزار میلیاردی شهرداری گره مشکلات حاشیه شهر مشهد را برطرف نمی‌کند.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه در حوزه اقتصاد شهری نگاه ویژه‌ای داریم که با تحقق آن اتفاق بزرگی شکل می‌گیرد، گفت: به‌جای تراکم فروشی، اقتصاد شهری را باید خارج از شهر مشهد و مبتنی بر ظرفیت‌های متعدد مشهد دنبال کنیم.

   وی خاطرنشان کرد: صنعت ظرفیت خوبی است که مدیریت شهری می‌تواند از آن بهره بگیرد؛ مطالبات شهرداری از دولت می‌تواند با برخی واگذاری‌های مجموعه‌‌های بزرگ صنعتی متعلق به دولت تهاتر شود و از ظرفیت درآمدزایی آنها برای مدیریت شهری استفاده کرد.

   تعداد بازدید: 46
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 401    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,847
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد