• پنج شنبه،07 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 94
   کد: 215594
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

   نیروی انتظامی؛ حماسه ساز همیشه پیروز سنگر امنیت ایران و ایرانی

   ​نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بی‌تردید در دیرینه تاریخی انقلاب شکوهمند اسلامی از بدو پیروزی تاکنون، همراه و عجین با رشادت و حماسه‌آفرینی‌های ایثارگرانه افرادی است که همواره در جهت برقراری آرامش و آسایش ملت، رشادت و شجاعتی وصف ناپذیر به خرج داده‌اند.
   نیروی انتظامی؛ حماسه ساز همیشه پیروز سنگر امنیت ایران و ایرانی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی، شورای شهر مشهد در پیامی این مناسبت را گرامی داشت؛ متن پیانم به شرح ذیل است:

   ​نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نام والای آن، بی تردید در دیرینه تاریخی انقلاب شکوهمند اسلامی از بدو پیروزی تا کنون، همراه و عجین با رشادت و حماسه آفرینی های ایثارگرانه مردان خدایی است که ضمن توکل به خداوند متعال، یاری خواهی از انفاس قدسی امام عصر (عج) و توجه به رهنمودهای امام انقلاب، خمینی کبیر (قدس سره) و مقام عظمای ولایت (مد ظله العالی)، همواره در جهت برقراری آرامش و آسایش ملت، رشادت و شجاعتی وصف ناپذیر به خرج داده اند.

   سخن از جایگاه رفیع نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تمامی ابعاد حیات جامعه اسلامی به ویژه در روزگار حساس کنونی - که انواع تهدیدهای مغرضانه دشمن، کشور عزیز ایران را آماج هدف و حمله قرار داده است- اقتضائات و استلزامات خاص خود را طلبیده و چندان ساده نیست. با این حال، در راستای بیان توصیفی درخور و شایسته از این نهاد معظم، اتکا به منویات مقام معظم رهبری می تواند به مثابه اساسی ترین سنگ محک و معیار تلقی گردد که بارزترین شاخصه وجودی این نهاد را « تحقق امنیت فردی، اجتماعی، اخلاقی، روحی و روانی در جامعه» دانسته اند.

   توجه و تدبر در این توصیف، ذهن را به این مسیر رهنمون می‌سازد که در وهله نخست، حیاتی ترین مبنا و فلسفه وجودی این نیرو از دیدگاه ایشان، برقراری امنیت بوده که در سایه وجود آن، دیگر جلوه ها و ابعاد اقتدار و صلابت کشور، اهمیت یافته و شکوفا می گردد و در وهله دوم، لحاظ معیار امنیت در همه ابعاد آن است.

   به بیانی دقیق تر، تحقق هرگونه پیشرفت، تحول و دست یافتن به توسعه پایدار، خاستگاه و بستری امن، سالم و درخور می طلبد تا از رهگذر آن، فعالیت ها و اقدامات توسعه ای، شتاب و قدرت گیرد. امری که یکی از بازوان تحقق و اجرای آن در کنار سایر نهادها و نیروهای تأثیرگذار انقلابی، نیروی انتظامی بوده است.

   به ویژه در شرایطی که برنامه اهریمنانه استکبار جهانی مبتنی بر برهنگی فرهنگی و ایجاد هجمه به خاستگاه های فکری، علمی و اخلاقی نظام اسلامی از طریق پیش بینی و طراحی نمودن اتاق های فکر سلطه محور، تمام تلاش خویش را در جهت استقرار پیاده نظام فرهنگی غربی در میهن عزیزمان را مبذول داشته، وجود هوشمندانه مبتنی بر بصیرت نیروی انتظامی و لحاظ عزم راسخ با تأسی از مدیریت جهادی با همکاری و مساعدت اقشار مختلف مردم و نهادهای مرتبط، تمامی این دسیسه ها و نقشه های شوم را در سایه التزام به قانون و استفاده از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های خود، خنثی نموده است.

   به نحوی که هرچند می توان گفت تا حصول مطلوب و غایت مدنظر، اندکی دیگر راه باقی است اما شکی نیست که همواره در این راستا، با تدبیری خاص و درک شایسته از ملزومات نیل به اهداف فوق، توانسته است که ماهیت وجودی خویش را در چارچوب و قالب نهادی مقتدر، حایز موفقیت و متعهد، به منصه ظهور رساند.

   به نحوی که در قامت یکی از مهم ترین نهادهای کارا، همیشه در برنامه خویش مقابله با ناامنی و بی نظمی، آمادگی و ظرفیت کامل و همه جانبه خویش را در اختیار آرامش و راحتی ملت قرار داده و موجبات هراس و وحشت متجاوزان به حقوق و منافع جامعه را ایجاد نموده است.

   از این حیث، شناسایی و اختصاص ایامی از تقویم به نام هفته نیروی انتظامی می تواند بهانه ای باشد تا از این طریق، نه در حد شأن و جایگاه آن بلکه به اندازه قدر و وسع، با توجه به حدیث قدسی « من لم یشکرالمخلوق، لم یشکر الخالق، ارزش های وجودی این نهاد  یادآور شده و رشادت، ایثارگری و شجاعت سبزجامگان عزیز کشورمان را که در مسیر و هدف استقرار نظم و امنیت و دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جان خویش را در طبق اخلاص قرار داده اند، ارج نهیم .

   تعداد بازدید: 94
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2442    بازدید کنندگان دیروز: 3617    کل بازدید ها : 7,340,722
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد