• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 65
   کد: 215591
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس عنوان کرد؛

   جلوگیری از گسترش شهر با بهسازی بافت‌های فرسوده

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: به جای گسترش شهر باید از بافت‌های فرسوده شهری که از زیرساخت‌های نسبی برخوردار هستند، استفاده کنیم.
   جلوگیری از گسترش شهر با بهسازی بافت‌های فرسوده

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در حاشیه بازدید از پروژه محور خیابان عامل ضمن عرض تسلیت ایام، اظهارکرد: پیش از گسترش شهر باید از منابع موجود شهری مانند بافت‌های فرسوده که حداقل زیرساخت‌های شهری را دارند، استفاده کنیم.

   وی افزود: با گسترش شهر باید زیرساخت‌های زیادی را ایجاد کرد که منابع زیادی را می‌طلبد؛ علاوه بر آن، با گسترش شهر مشکلات مختلف دیگری نیز بوجود می‌آید.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم، همانند دولت و مجلس، توجه ویژه‌ای به بافت‌های فرسوده دارد و بنابراین سعی می‌کنیم از اوراق مشارکت دولت در این موضوع استفاده کنیم.

   موحدیان با بیان اینکه متاسفانه در سال جاری اوراق مشارکت برای محور خیابان عامل گرفته نشده، گفت: امسال اوراق مشارکت برای بافت پیرامونی حرم مطهر، حاشیه شهر، مترو و اتوبوس اخذ شده و امیدوارم سال آینده بتوانیم برای محور خیابان عامل نیز اوراق مشارکت دریافت کنیم.

   وی با اشاره به پروژه بهسازی محور عامل بیان کرد: این پروژه مدت زیادی است که آغاز شده ولی پروژه‌های توسعه‌ای خوبی در آن اجرا نشده است.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه خوشبختانه دو پروژه بسیار خوب در این محور در حال ساخت است، گفت: محور عامل در گذشته محوری اقتصادی شهر بوده که درحال حاضر وضعیت خوبی ندارد اما امیدوارم در این دوره شورای شهر به سرانجام برسد.

   موحدیان با اشاره به نشستی که با جمعی از نمایندگان مردم محله در خیابان عامل برگزار کرده بود، ادامه داد: در این جلسه مشکلاتی مطرح شد و سعی می‌کنیم محور عامل را به یک محله فعال اقتصادی تبدیل کنیم.

   وی توضیح داد: متاسفانه پروژه‌های زیادی را در شهر آغاز کرده‌ایم که باعث نارضایتی مردم شده است؛ اگر پروژه‌ای شروع می‌شود باید حتما آن را به سرانجامی برسانیم.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: پروژه‌ها باید همراه با منابع آن باشد و نه آنکه چندین پروژه صرفا آغاز گردد لذا در این راستا به کمک شهردار و معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیازمندیم.

   تعداد بازدید: 65
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 352    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,798
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد