• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 95
   کد: 215556
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   کارگروه «جهان‌شهر اسلام» ایجاد می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: 4 میلیون زائر خارجی مشهد را می‌توان در سایه تعامل با مجموعه‌های بین‌المللی به 40 میلیون زائر افزایش داد و برهمین اساس، به منظور ترویج و رونق گردشگری در مشهدالرضا(ع)، کارگروه «جهان‌شهر اسلام» را فعال خواهیم کرد.
   کارگروه «جهان‌شهر اسلام» ایجاد می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حجت‌الاسلام حسن منصوریان در نشست صمیمی فعالان تاسیسات گردشگری استان با جمعی از اعضای شورای شهر با بیان اینکه تنها 3 درصد از بودجه شهرداری مشهد، متعلق به حوزه فرهنگی است، اظهارکرد: اگر حقوق کارکنان را هم کم کنیم، سهم این حوزه به کمتر از 2 درصد می‌رسد؛ در شرایطی که سازمان فرهنگی حوزه بسیار گسترده‌ای بوده و شامل عرصه‌های اجتماعی، زیارت، گردشگری، رسانه و ... هم می‌شود.

   وی در پاسخ به درخواست بخشودگی عوارض فعالان حوزه گردشگری، گفت: هرگونه معافیت شما، سهم حوزه فرهنگی از اعتبارات شهرداری را کاهش می‌دهد؛ در عین حال، دغدغه‌ها و مسائل و مشکلات خود را با استدلال و منطق صحیح به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ارائه دهید تا بتوانیم اتفاق خوبی در این بخش رقم بزنیم.

   حجت‌الاسلام منصوریان از آمادگی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برای تشکیل کارگروهی در حوزه گردشگری خبرداد و افزود: در این کارگروه می‌توان به ایده‌پردازی و بررسی کارشناسی مسائل و مشکلات و نقطه نظرات فعالان عرصه گردشگری پرداخت و بسته‌های حمایتی نیز برای این مجموعه‌ها درنظر گرفت.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه مشهدالرضا(ع)، جهان‌شهر برکت و کرامت است، تصریح کرد: در شهری هستیم که سالانه 30 میلیون زائر ایرانی و 4 میلیون زائر خارجی دارد؛ شیفتگان امام‌رضا(ع) در کشور که از زیرساخت‌ها و شرایط مناسب و راحتی برای تشرف به مشهد برخوردارند و لذا توجه ویژه‌ای باید به 4 میلیون زائر خارجی داشته باشیم.

   حجت‌الاسلام منصوریان با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها در مشهد باید با پیوست بین‌الملل باشد، گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های منحصربه‌فرد مشهدالرضا(ع)، تعداد زائران خارجی را می‌توان به 40 میلیون نفر رساند؛ در این مسیر باید پتانسیل مجموعه‌های بین‌المللی چون جامعه‌المصطفی و ... بهره گرفت و در عرصه فراملی شبکه ایجاد کنیم.

   وی افزود: همه تشکل‌ها و کانون‌ها و ... باید پای کار بیایند و با همفکری یکدیگر طرحی برای ایجاد جهان‌شهر اسلام تهیه کنیم؛ با تحقق این مهم بسیاری از مشکلات فعالان عرصه گردشگری و مدیریت شهری مشهد برطرف می‌‎شود و رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

   حجت‌الاسلام منصوریان تصریح کرد: یک روز افزایش ماندگاری زائر و بازپس‌گیری بازار سوغات از چین کارکردی به مراتب وسیع‌تر و گره‌گشاتر از معافیت و تخفیف در عوارض دارد؛ برهمین اساس، تشکیل کارگروه «جهان‌شهر اسلام» باید فعال شود.

   تعداد بازدید: 95
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 357    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,803
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد