• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 54
   کد: 215545
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز هشتمین جلسه علنی شورا:

   مردم منتفع اصلی موقوفات باشند/ ارتقاء سطح زندگی شهروندان دارای معلولیت، در دستورکار شورای ششم

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با همکاری بین مدیریت‌شهری، آستان قدس و اداره کل اوقاف، زمینه‌های مشترک همکاری برای بهره‌مندی زائران و مجاوران از موقوفات رضوی پیش‌بینی خواهد شد و این حسنه ماندگار باید به بهترین وجه در اختیار مردم قرار گیرد.
   مردم منتفع اصلی موقوفات باشند/ ارتقاء سطح زندگی شهروندان دارای معلولیت، در دستورکار شورای ششم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مهدی ناصحی در آغاز هشتمین جلسه علنی شورای شهر مشهدمقدس، با بیان اینکه ایام پایانی ماه صفر، روزهای غم‌بار و یادآور رحلت بهترین انسان‌ها و شهادت ائمه اطهار(ع) است، اظهارکرد: در روزهای پیش‌رو، سالروز رحلت جانسوز رسول مکرم اسلام، شهادت جانگذار کریم اهل‌بیت(ع) و امام‌مهربانی‌ها، امام‌رضا(ع)، ولی‌نعمت مردم مشهد و خراسان و کشور را داریم.

   وی با اشاره به محدودیت‌های پیش‌آمده ناشی از ویروس کرونا برای میزبانی از زائران رضوی در روزهای پایانی ماه صفر، گفت: امیدواریم هرچه زودتر شرایط لازم برای پذیرایی از زائران پیاده بارگاه منور رضوی فراهم آید.

   ناصحی ضمن تشکر از شهرداری مشهد بخاطر فضاسازی‌های محیطی در دهه آخر ماه صفر، افزود: زحمات و تلاش‌های هیئات مذهبی که در سطح شهر موکب‌های پذیرایی ایجاد نموده‌اند را هم ارج می‌نهیم.

   نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: شهرداری نیز در راستای تکالیف دینی و شرعی خود، مشارکت لازم در این حوزه را خواهد داشت و امیدواریم شرایط لازم برای زیارت مقبوله همه مردم، با امنیت و سلامت کامل فراهم آید.

   ناصحی با گرامیداشت 12 مهرماه و 27 صفر، دهه وقف، گفت: ارائه خدمت به زائران بارگاه منور رضوی، یکی از مهمترین محورها و نیت واقفان بوده که این مهم صرفا به حریم مطهر رضوی محدود نمی‌شود.

   وی با تاکید بر اینکه مشهدمقدس، حیاط منزل امام‌رضا(ع) بوده و لذا شهر باید از امتیازات و منافع موقوفات بهره‌مند شود، تصریح کرد: با همکاری بین مدیریت‌شهری، آستان قدس و اداره کل اوقاف، زمینه‌های مشترک همکاری برای بهره‌مندی زائران و مجاوران از موقوفات پیش‌بینی خواهد شد و این حسنه ماندگار باید به بهترین وجه در اختیار مردم قرار گیرد.

   ناصحی در ادامه با اشاره به 13 مهرماه، روز نیروی انتظامی، گفت: این روز را به یکایک حافظان حریم و امنیت کشور تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم در انجام تکلیف خود موفق و پیروز باشند؛ ضمن اینکه مدیریت شهری در دوره شورای ششم، حداکثر تعامل و همکاری با ناجا را خواهد داشت.

   هفته جهانی ناشنوایان، دیگر مناسبتی بود که نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس در این جلسه به آن اشاره کرد و افزود: ناشنوایان به‌عنوان بخش مهمی از جامعه، مورد تکریم و توجه شورای شهر مشهد هستند و در جهت رشد و ارتقاء سطح زندگی این عزیزان و بهره‌گیری از امکانات شهری تلاش خواهیم کرد.

   ناصحی با بیان اینکه یکی از مهمترین رویکردهای شورای ششم، ارتقاء کیفیت زندگی شهری افراد کم‌توان و معلول است، گفت: همه این افراد به‌عنوان بخش رسمی از شهروندان مشهدی، باید زندگی کریمانه و کرامت‌محور داشته باشند.

   تعداد بازدید: 54
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 373    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,819
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد