• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 67
   کد: 215535
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   بررسی پیشنهاد «مشهدمقدس، منطقه آزاد زیارتی» در کمیسیون فرهنگی شورا

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: موضوع تبدیل شدن مشهدمقدس به منطقه آزاد زیارتی را با حضور متخصصان و صاحب‌نظران حوزه گردشگری در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بررسی خواهیم کرد.
   بررسی «مشهدمقدس، منطقه آزاد زیارتی» در کمیسیون فرهنگی شورا

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی در نشست صمیمی فعالان تاسیسات گردشگری استان با جمعی از اعضای شورای شهر با بیان اینکه مرکزیت معنوی حرم مطهر رضوی مزیت مشهدمقدس نسبت به سایر شهرهاست، اظهارکرد: همین مزیت سبب شده تا سالانه 30 میلیون زائر از نقاط مختلف، مشهد را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب نمایند.

   وی افزود: مشهدمقدس در کل کشورهای جهان اسلام، شهری امن برای گردشگری محسوب می‌شود و همین ویژگی هم تاثیر بسزایی در جذب زائر داشته است.

   سلیمی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های گردشگری با محوریت مفاهیم غنی رضوی، گفت: در این زمینه، عرصه برای کار کردن بسیار بوده و ظرفیت‌های متعددی وجود دارد.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: براساس پژوهش‌های انجام شده، جاذبه های انسان‌ساخت بیشتر از جاذبه های طبیعی و تاریخی روی رشد اقتصادی اثرگذار است؛ برهمین اساس ساخت پارک‌های موضوعی با محوریت فضایل امام‌رضا(ع) و یا روایات و آیات قرآن می‌تواند در دستورکار قرار گیرد.

   سلیمی افزود: اگر مشهدمقدس، جهان‌شهر تلقی می‌شود و به آن نگاه بین‌المللی داریم، پس باید اقداماتی نو و جدید در این شهر انجام دهیم که به الگویی برای دیگر شهرهای کشور و کشورهای جهان اسلام تبدیل شود؛ از جمله این کارها می‌توان به ایجاد مرکز اقامتی و هتل ویژه بانوان در شهر امام‌رضا(ع) اشاره کرد.

   وی با تاکید بر لزوم تعریف گردشگری برای شهروندان مشهدی با عنوان «مشهد برای مشهدی‌ها»، گفت: شهروندان مشهدی هم می‌توانند همچون زائران شهرهای دیگر برای یک روز در هتل اقامت داشته باشند و همچون مسافر به زیارت بارگاه منور رضوی مشرف شوند.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهدمقدس خلاقیت و نوآوری در بحث جذب گردشگری را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: بوم‌گردی ویژه کارکنان ارگان‌ها و نهادهای مختلف، در شرایطی که کرونا امکان سفر خارج از استان را سلب کرده، ظرفیت خوبی است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

   وی با اشاره به اهمیت توسعه کسب‌وکارهای نوین در حوزه گردشگری، گفت: مشهد، شهر گوهرسنگ‌هاست و سازمان میادین شهرداری در تعامل با فعالان این عرصه می‌تواند نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد و رونق اقتصادی بیشتری در این بخش را به‌ ارمغان آورد.

   یکی از بحث‌های مطرح شده در این جلسه، ایجاد منطقه آزاد زیارتی در مشهدمقدس بود و سلیمی در این باره اظهارکرد: این پیشنهاد در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس مطرح خواهد شد و پس از بررسی نقطه‌نظرات مختلف پیشنهاددهندگان و دیگر کارشناسان و متخصصان این حوزه، تصمیم‌گیری می‌شود.

   تعداد بازدید: 67
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 215    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,661
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد