• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 60
   کد: 215534
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نشست صمیمی با فعالان تاسیسات گردشگری استان تاکید کرد؛

   پاسخگویی همه‌جانبه به نیازهای زائر

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در کنار زیارت، باید پاسخگوی نیازهای دیگر زائر در حوزه‌های مختلف همچون گردشگری، تفریحی، فرهنگی، اجتماعی و ... هم باشیم تا موجب افزایش ماندگاری زائر شود.
   پاسخگویی همه‌جانبه به نیازهای زائر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در نشست صمیمی فعالان تاسیسات گردشگری استان با جمعی از اعضای شورای شهر، ضمن تسلیت ایام دهه پایانی ماه صفر و گرامیداشت هفته گردشگری، اظهارکرد: ویروس کرونا مشکلات و هزینه‌های شهرداری را چندین برابر کرده و از سوی دیگر مدیریت شهری در هر شرایطی باید خدمات مورد نیاز شهر و شهروندان را ارائه کند و این خدمات تعطیل شدنی نیستند.

   وی افزود: بخشی از امکانات شهری را به مقوله مهم مقابله با کرونا اختصاص دادیم چراکه سلامت مردم، اولویت ماست و شورای شهر و شهرداری به‌عنوان یک سازمان نمی‌تواند نسبت به این موضوع مهم بی‌تفاوت باشد.

   موحدیان با اشاره به سازمان‌ها و ادارات و بخش‌های مختلفی که در حوزه گردشگری تعریف و شکل‌گرفته‌اند، گفت: همه این نهادها فعال شده تا گره و مسئله‌ای از فعالان عرصه گردشگری را برطرف کنند و نگاه آنها برطرف کردن مشکلات است.

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه سند توسعه مشهد براساس خدمات شکل گرفته است، تصریح کرد: گردشگری برای مشهدالرضا(ع) نعمتی است که به برکت مضجع منور رضوی نصیب ما شده و رویکرد مدیریت شهری، رویکرد زائر-مجاور است؛ رویکردی که بار فرهنگی و معنوی دارد و از سوی دیگر نسبت دادن «زائر» به مسافری که مشهدمقدس را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده، مانعی برای بسیاری از آسیب‌ها می‌شود.

   موحدیان با تاکید بر لزوم تلاش در جهت افزایش ماندگاری زائر در مشهد، گفت: در کنار زیارت، باید پاسخگوی نیازهای دیگر زائر در حوزه‌های مختلف همچون گردشگری، تفریحی، فرهنگی، اجتماعی و ... هم باشیم.

   وی با اشاره به اداره گردشگری شهرداری مشهد، افزود: تمامی فعالان عرصه گردشگری می‌توانند مسائل و مشکلات و نقطه‌نظرات خود در ارتباط با موضوعات مشترک با شهرداری و مدیریت شهری را با این مجموعه درمیان بگذارند چراکه رویکرد آنها حل موضوعات مربوط به حوزه گردشگری است.

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: مشهدمقدس به‌واسطه بارگاه منور رضوی که یک مرکز فرهنگی است، نه‌تنها در سطح کشور بلکه در سطح بین‌المللی می‌تواند اثرگذار باشد و از جایگاه بالایی برخوردار است.

   موحدیان اشاره‌ای هم به بحث «بوم‌گردی» داشت و گفت: تمام ظرفیت خود در این بخش را بکارگیری خواهیم کرد و مجدانه پای‌کار هستیم؛ امیدواریم در این بحث با سایر دستگاه‌ها موازی‌کاری پیش نیاید.

   وی درباره فضای پیرامونی حرم مطهر رضوی هم اظهارکرد: وجهه مذهبی اطراف حرم امام‌رضا(ع) از بین رفته و از سوی دیگر طرح جدید ابلاغی را نیز شاید نتوان اجرایی کرد که جبران‌کننده این ضعف و نقصان باشد.

   موحدیان با اشاره به بحث گردشگری سلامت گفت: خوشبختانه مشهد از ظرفیت بسیار خوبی در این موضوع برخوردار بوده و از سوی دیگر هزینه درمان در این شهر نسبت به سایر کشورهای اطراف به مراتب کمتر است؛ همین موضوع بهترین فرصت برای تقویت گردشگری سلامت محسوب می‌شود.

   تعداد بازدید: 60
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 375    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,821
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد