• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 64
   کد: 215477
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   رشد اقتصادی خانوار در حاشیه شهر با تقویت مشاغل خانگی

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس گفت: به منظور بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌های ساکن در حاشیه شهر باید توجه ویژه‌ای به کسب وکارهای خانگی داشته باشیم که از سیاست‌های شورای ششم است.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمید ضمیری یکی از شعارهای اصلی شورای ششم را توسعه متوازن و پایدار و توجه به مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار دانست و اظهارکرد: در این بحث به‌دنبال توزیع متوازن اعتبارات شهرداری، توسعه اقتصادی، مسجدمحوری و مردم‌محوری هستیم.
   وی با بیان اینکه در گام نخست تحقق رویکرد توزیع متوازن اعتبارات شهرداری، شورای شهر مشهد با تصویب طرح دو فوریتی، هفت هزار میلیارد ریال برای 70 محله حاشیه‌نشین اعتبار تخصیص داد و هم اکنون پروژه‌ها در مرحله بررسی هستند، گفت: در رویکرد دوم که توسعه اقتصادی است، توجه ویژه‌ای به کسب وکارهای خانگی خواهیم داشت چراکه رشد اقتصاد خانوار در مناطق کم‌برخوردار را به‌همراه دارد.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم تقویت مشاغل خانگی و صنفی در محلات کم‌برخوردار و توانمندسازی آن‌ها، افزود: در این راستا می‌توان برنامه‌هایی از قبیل ایجاد نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌هایی برای عرضه مستقیم محصولات خانگی تعریف کرد.
   ضمیری با اشاره به نقش پررنگ مساجد سطح محلات در بحث هویت‌سازی، تصریح کرد: با تکیه بر رویکرد مسجدمحوری، می‌توان از طریق این پایگاه مردمی گام‌های اثرگذاری در جهت حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ... برداشت.  
   وی در تشریح اهمیت مردم‌محوری نیز گفت: پروژه‌هایی که با نظرسنجی از ساکنان احصاء و در برنامه قرار گیرند، بدون‌شک اثربخشی بالایی خواهند داشت و بیشترین رضایتمندی در محلات را به‌ ارمغان می‌آورد.
   ضمیری با اشاره به ابطال تجاری موقت توسط دیوان عدالت اداری، افزود: متاسفانه 20 هزار واحد صنفی در سطح شهر با این مشکل مواجه هستند که شورای ششم درصدد حل آن است.

   تعداد بازدید: 64
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 284    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,730
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد