• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 42
   کد: 215473
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از فرهنگسرای حجاب:

   فرهنگسراها همراه و یاور مساجد می‌شوند/ اقدامات مقطعی گره‌گشای مسائل فرهنگی نیست

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم به مساجد نگاه جدی و ویژه‌ای خواهد داشت و در این برنامه، فرهنگسراها به‌عنوان همراه و یاور مساجد تعریف خواهند شد.
   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از فرهنگسرای حجاب:

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری در بازدید از فرهنگسرای حجاب با بیان اینکه رویکرد عملی شورای ششم در شهر مشهدمقدس، رویکردی فرهنگی است، اظهارکرد: حضور و بازدید از این فرهنگسرا، بیانگر اهمیت و ضرورت حوزه خانواده، بانوان، دختران و حجاب و عفاف ذیل حوزه فرهنگی است.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به نیاز جامعه امروز مبنی بر ارتقاء سطح برنامه‌ها و اثرگذاری فرهنگی، گفت: امروز با گسترش فضای مجازی و حضور پررنگ جوانان در این فضا نیاز به تولید محتوای دقیق و متناسب با نیاز روز جامعه در حوزه فرهنگی هستیم و اگر قرار است ارتقاء فرهنگی، علی الخصوص فرهنگ شهروندی، داشته باشیم باید کار فرهنگی عمیق و اثرگذار انجام داد.

   طهوریان عسکری در خصوص برنامه‌های گسترده شورای ششم در حوزه مساجد نیز افزود: شورای ششم به مساجد نگاه جدی و ویژه‌ای خواهد داشت و در این برنامه، فرهنگسراها به‌عنوان همراه و یاور مساجد تعریف خواهند شد و در فرهنگسرای حجاب با توجه به محوریت موضوع بانوان، باید با رصد بانوان فعال در مساجد، فعالان اجتماعی در تشکل‌های مردمی و سمن‌ها، بسیج، هلال احمر، گروه‌های دانشجویی و ... در پیشبرد اهداف فرهنگی شهر موثر بود. 

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهدمقدس افزود: با توجه به تغییر رویکرد فرهنگی در شورای شهر و اهمیت ایجاد تعامل با همه گروه‌های اجتماعی، یکی از الگوهای مدنظر در فرهنگسرای حجاب، باید حرکت آن به سمت جذب حداکثری بانوان باشد و برای فرصت‌های مختلف حضور بانوان و دختران در شهر، برنامه داشته باشد.

   وی با اشاره به دلیل انتخاب شعار شورای ششم با عنوان "مشهدالرضا(ع)؛ جهان‌شهر برکت و کرامت" گفت: این شعار ناظر بر هویت و معنویت شهر مشهد است و مشهد شهر زیارت و معنویت بوده و باید در تراز بین‌المللی برای بانوان هم حرف و برنامه داشته باشیم.

   تعداد بازدید: 42
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 468    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,914
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد