• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 42
   کد: 215427
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دیدار با جمعی از فرماندهان و تشکل‌های دفاع‌مقدس:

   مدیریت جهادی در دفاع مقدس تجلی پیدا کرد/ مدیریت شهری؛ حامی برگزاری کنگره شهدا

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس تجلی پیدا کرد ولی متاسفانه در بحث ترویج این الگوی مدیریتی آن‌گونه که باید کار نشده است.
   مدیریت جهادی در دفاع مقدس تجلی پیدا کرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در دیدار با جمعی از فرماندهان و تشکل‎‌های دفاع‌مقدس، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهارکرد: اگر تاسوعا، عاشورا و اربعین و دهه اول محرم و دهه آخر صفر نبود، بی‌شک چنین موفقیت‌هایی را در جنگ با عراق کسب نمی‌کردیم و لذا همه باید در جهت زنده نگهداشتن تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) گام برداریم.

   وی با تاکید بر لزوم توسعه و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت‌های دفاع مقدس، گفت: رزمندگان جنگ تحمیلی، اربعینی هستید و خیلی از یاران خود را در نبرد با دشمن از دست دادید و به شهادت رسیدند.

   موحدیان خاطرنشان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس به همان اندازه برای نسل امروز اهمیت دارد که زنده نگهداشتن تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی دارد.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: همانگونه که امام‌حسین(ع) در صحرای کربلا هیمنه یزید را بهم ریخت، رزمندگان ما هم در 8 سال دفاع مقدس، با دست خالی، ابهت دو بلوک شرق و غرب را شکستند.

   موحدیان با تاکید بر لزوم الگوبرداری از ایثارگران و شهدا و معرفی ایشان به جامعه، افزود: در بحث برگزاری کنگره شهدا نیز مدیریت شهری حمایت لازم را خواهد داشت چراکه وظیفه خود می‌دانیم و معتقدیم آنگونه که باید، دین خود را نسبت به شهدا و جانبازان ادا نکرده‌ایم.

   وی دفاع‌مقدس را گنجینه و منبعی بی‌انتها دانست و گفت: متاسفانه در بحث الگوی مدیریتی دفاع مقدس آن‌گونه که باید کار نشده است؛ الان هر اقدامی انجام می‌شود، میگوییم با تکیه‌بر مدیریت جهادی ولی چه میزان روی این موضوع تمرکز داشته‌ایم؟ این مدیریت در جنگ تبلور پیدا کرد و برای نسل امروز باید تبیین شود تا بتوانیم سیر پیشرفت انقلاب و ایران را با مدیریت جهادی به دنیا نشان دهیم.

   موحدیان با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدا کار بسیار بزرگی است ولی نباید به هفته مقدس خلاصه شود، گفت: هرروز باید به تبیین فرهنگ دفاع مقدس بپردازیم تا مدیون آنها نشویم.

   وی شورای ششم را شورایی انقلابی دانست که خود را مدیون انقلاب می‌‎داند و تصریح کرد: در این 4 سال باید انقلابی بمانیم و انقلابی کار کنیم و بتوانیم مشکلات شهر را حل و فصل نماییم.

   موحدیان با بیان اینکه شورای ششم در اولین قدم، برای 68 محله کم‌برخوردار شهر مشهد، هرکدام 10 میلیاردتومان اعتبار به منظور اجرای پروژه‌های پیشران توسعه با تکیه بر نظرات مردمی پیش‌بینی کرده است، گفت: این اقدام، احترام قائل شدن برای مردم است تا بدانند در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی دخالت مستقیم دارند.

   وی افزود: ضمن توجه به پروژه‌های بزرگ‌مقیاس، توجه ویژه‌ای به حاشیه شهر هم خواهیم داشت.

   تعداد بازدید: 42
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 245    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,691
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد