• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 215408
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس در گفتگو با برنامه رادیویی «شهر ما»:

   شورای ششم برای حقوق مکتسبه حرمت قائل است/ طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر، پاسخگوی نیازهای متعدد

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس گفت: براساس طرح‌های پیشین، سرمایه‌گذاران دارای حقوق مکتسبه‌ای هستند که شورای ششم برای این حقوق حرمت قائل است و باید آن را احیاء کنیم؛ اگر ضرر و زیانی برای سرمایه‌گذاران باشد باید جبران و از منابع دیگر تامین شود.
   شورای ششم برای حقوق مکتسبه حرمت قائل است/ طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر، پاسخگوی نیازهای متعدد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمید ضمیری در گفتگو با برنامه رادیویی «شهر ما» به تشریح مطالبی درخصوص بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی پرداخت و اظهارکرد: این بافت نزدیکترین مکان به حریم قدسی و حرم مطهر امام‌رضا(ع) بوده و به دلیل همین مجاورت، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

   وی با تاکید بر اینکه عملکرد بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی باید متناسب با زیارت و پاسخگوی نیازهای زائران مجاوران، در زمینه‌های مختلف چون فرهنگی، درمانی، بهداشتی و ... باشد، گفت: اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت اطراف حرم از حدود 20 سال قبل آغاز شده و اقدامات متعددی نیز در زمینه اجرای این طرح شکل گرفته که شاخص‌ترین آنها افزایش دسترسی‌های زائران به بارگاه منور رضوی است.

   ضمیری با اشاره به افزایش دو برابری دسترسی‌های اصلی به حرم مطهر، یعنی 8 مسیر اصلی و همچنین بلوار شارستان که پیرامون این بافت شکل گرفته است، افزود: این دسترسی‌ها و طرحی که در گذشته تصویب شده، مداخلات در بافت پیرامونی را افزایش داده و سبب کوچ برخی ساکنان بومی شده است.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از بناهای میراثی و تاریخی نیز در معرض تخریب قرار گرفته است؛ در همین راستا، طرح تفصیلی مورد بازنگری واقع شد تا مداخلات و تخریب و تعریض به حداقل ممکن برسد.

   ضمیری با بیان اینکه براساس طرح جدید که اخیرا تصویب و به شهرداری ابلاغ شده است، به‌دنبال حفظ آثار تاریخی هستیم، گفت: از طرف دیگر، این طرح تقویت کارکرد سکونتی بافت و رشد جمعیت ساکنان و حفظ حریم منظری حرم مطهر رضوی را با تکیه بر روش‌هایی چون کاهش طبقات ساختمان‌ها، عقب‌نشینی‌های جانبی و ... دنبال می‌کند.

   وی افزود: در طرح جدید موضوعات مهم دیگری چون تامین سرانه‌ها و کاربری‌های خدماتی مورد نیاز زائران و مجاوران از جمله کاربری‌های فرهنگی، اجتماعی، پارکینگ، فضای سبز، بهداشتی، ورزشی، آموزشی و ... پیش‌بینی شده است.

   ضمیری خاطرنشان کرد: امیدواریم براساس برنامه‌ریزی 4 ساله و به همت مدیریت شهری و سایر دستگاه‌های اجرایی و دخیل همچون آستان قدس رضوی، شرکت بازآفرینی فضاهای شهری و ... بتوان در جهت تکمیل و تجهیز زیرساخت‌ها و سرانه‌ها گام برداشت.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس در پایان گفت: براساس طرح‌های پیشین، سرمایه‌گذاران دارای حقوق مکتسبه‌ای هستند که شورای ششم برای این حقوق حرمت قائل است و باید آن را احیاء کنیم؛ اگر ضرر و زیانی برای سرمایه‌گذاران باشد باید جبران و از منابع دیگر تامین شود.

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1421    بازدید کنندگان دیروز: 3166    کل بازدید ها : 7,015,553
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد