• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 48
   کد: 215404
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس تاکید کرد؛

   کمبود زمین و دشواری تملک اراضی؛ موانع توسعه فضای سبز در حاشیه شهر

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از مسائل اصلی پیش‌روی توسعه فضای سبز در حاشیه شهر، کمبود زمین و دشواری تملک اراضی است.
   کمبود زمین و دشواری تملک اراضی؛ موانع توسعه فضای سبز در حاشیه شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در گفتگو با برنامه رادیویی «شهر ما» ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و خانواده معظم شاهد، اظهارکرد: یکی از شعارهای شاخص شورای ششم، توسعه متوازن فضای سبز شهری و ارتقاء سرانه فضای سبز در حاشیه شهر بوده است.

   وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری درخصوص احداث پارک‌های بزرگ‌مقیاس در حاشیه شهر، گفت: درحال حاضر، عملیات اجرایی برخی از این پارک‌ها نیز درحال اجراست و برای تعداد دیگری نیز به‌دنبال شناسایی زمین‌های مورد نظر هستیم که شهرداری باید گزارشی را در این خصوص ارائه دهد.

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای ششم به‌دنبال توسعه عدالت در مناطق حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار است، گفت: خوشبختانه مشهدمقدس از حیث فضای سبز جزو شهرهای بسیار زیباست و فضای بانشاط و خوب و با طراوتی را شاهد هستیم.

   کریمدادی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل اصلی پیش‌روی توسعه فضای سبز در حاشیه شهر، کمبود زمین و دشواری تملک اراضی است؛ بافت این مناطق پر بوده و اراضی هرچند کوچک مقیاس حتی با متراژ 200 مترمربع را هم درصورت امکان به فضای سبز تبدیل می‌کنیم.

   وی افزود: براساس همین رویکرد، زمینی در منطقه 7 پیدا شده که امیدواریم بتوانیم در محله سیدی پارک خطی ایجاد کنیم و ساکنان از رفاه بیشتری برخوردار شوند.

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس درخصوص تامین آب فضاهای سبز نیز گفت: به‌منظور تامین آب فضای سبز، چاره‌ای جز بهره‌گیری از آب‌های خاکستری و بازچرخانی آنها نداریم و در این خصوص مطالعات بسیاری انجام شده است.

   کریمدادی با بیان اینکه بخشی از تصفیه‌خانه‌ها فعال هستند و بخشی دیگر نیز در کنار شهرداری و آبفا، سرمایه‌گذار پای کار آمده است، افزود: در بحث آبیاری فضاهای سبز شهری از آب‌های روان و بازچرخانی آب کشف‌رود و ... باید بهره بگیریم.

   وی خاطرنشان‌کرد: خوشبختانه در بحث آبیاری فضای سبز، با خط انتقالی که درحال حاضر اجرا شده و بخشی دیگر نیز درحال اجراست، علیرغم اینکه مشهد، شهری گرم و خشک است، دغدغه‌ای برای تامین آب فضای سبز مشهد در آینده نخواهیم داشت.

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 978    بازدید کنندگان دیروز: 3166    کل بازدید ها : 7,015,110
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد