• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 215337
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در مراسم غرس درختان به ‌نام شهدا:

   «ایثار» با انقلاب اسلامی احیاء شد/ ایجاد المان‌های ماندگار برای قهرمانان حوزه ایثار و شهادت

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: انقلاب اسلامی بسیاری از واژه‌های جدید را در ادبیات و حوزه‌های مختلف احیاء کرده که یکی از این واژه‌ها «ایثار» است.
   «ایثار» با انقلاب اسلامی احیاء شد/ ایجاد المان‌های ماندگار برای قهرمانان حوزه ایثار و شهادت

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز مراسم غرس درخت به نام شهداء با حضور جمعی از خانواده‌های معزز شهدا، اعضای شورای شهر‌ مشهدمقدس و مدیران شهری در باغ خاطره برگزار شد.

   مهدی ناصحی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این گردهمایی ضمن گرامیداشت هفته‌ دفاع مقدس، اظهار کرد: امروز مفتخریم که به بهانه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به مناسب هفته دفاع‌مقدس در باغ خاطره کنار یکدیگر باشیم و با نامگذاری و کاشت درخت به نام این دلاورمردان، یاد و خاطره ایشان را گرامی داریم.

   وی ادامه داد: شهداء با اهدا خون خود، شرایط را برای حیات ما مهیا کردند و امیدواریم اقدام امروز، این حیات را تداوم ببخشد و بتوانیم با اتکاء به عملکرد آن عزیزان، شرایط زندگی بهتر را روز به روز برای زائرین، مجاورین و خادمان حضرت رضا(ع) فراهم آوریم.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه امروز عرصه ایثار جدیدی در جامعه شکل گرفته است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی بسیاری از واژه‌های جدید را در ادبیات و حوزه‌های مختلف احیاء کرده که یکی از این واژه‌ها «ایثار» است.

   ناصحی افزود: شاید قبل از انقلاب، ایثارگری داشتیم اما به این اندازه عملی نبوده است؛ چراکه امروز برای هر عرصه و عملی می‌توانیم واژه ایثار را به‌کار ببریم و یکی از آنها که درحال حاضر با آن مواجه هستیم، حوزه سلامت مردم است.

   وی عنوان کرد: معاونت خدمات شهری و سازمان پارک ها و فضای سبز به خوبی متوجه این موضوع شده‌اند که باید فضای محیط‌زیست ‌شهری را برای سلامت جسمی و روحی مردم ارتقاء دهیم که باغ خاطره‌ها یکی از مصادیق این موضوع محسوب می‌شود.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه باید برای هر نوزادی در بدو تولد، یک درخت در شهر بکاریم، گفت: امروز به‌واسطه تلاش‌های صورت گرفته، به لحاظ سرانه فضای سبز در کشور وضعیت خوبی داریم و تلاش خواهیم کرد این سرانه را، به‌ویژه در مناطق کم برخوردار شهر توسعه دهیم.

   ناصحی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص ترویج فرهنگ درختکاری و نوع دوستی، افزود: درخت به واسطه حیات‌بخشی که خداوند متعال در وجودش قرار داده، یک مسئله مهم برای شهر است و درخت‌کاری به بهانه گرامیداشت یاد درگذشتگان یکی از جلوه‌های ایثارگری است که امروز اتفاق افتاده و امیدواریم در سراسر شهر توسعه پیدا کند.

   وی در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت نیز بیان کرد: یکی از رویکرد‌های بسیار خوب برای ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت این است که قهرمان‌های این عرصه را به مردم معرفی کنیم و این کار را می‌توان از طریق المان‌های شهری و برگزاری یادبود و یادمان این عزیزان انجام داد.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ادامه داد: شورای ششم برای ارتقا روحیه ایثار و شهادت، برحسب نیاز و با مطالعات علمی دست به این اقدام خواهد زد و با بهره‌گیری از المان‌هایی ماندگار، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت رشادت‌های شهداء در دستورکار خواهد داشت.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 413    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,962
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد