• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 65
   کد: 215311
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   ضرب‌الاجل دو ساله هوشمندسازی خدمات‌شهری مشهد

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری، بهداشت، سلامت و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس از اعلام ضرب‌الاجل دو ساله برای هوشمندسازی تمام حوزه‌های معاونت خدمات شهری در شهرداری خبرداد.
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی، ضمن بازدید از سازمان فاوا شهرداری مشهد، به بررسی اقدامات و دستاوردهای این سازمان پرداخت.

   وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع‌مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره دلاورمردان و دلیر زنانی که با دست خالی و بدون تجهیزات جنگی مناسب در برابر هجوم بی‌رحمانه و ناجوانمردانه کشور متجاوز ایستادگی کردند، به روح بلند حضرت امام خمینی(ره) و شهدای مدافع انقلاب و ملت درود فرستاد.

   کریمدادی با یادآوری روز بدون خودرو تاکید کرد: با توجه به شرایط نامناسب محیط‌زیست شهرها باید تمام تلاش خود را در حفظ محیط‌زیست برای آیندگان و فرزندان خود به کار بریم و راه آن ترویج و اهتمام به استفاده از وسایل نقلیه عمومی است.

   وی با تقدیر از پیشرفت‌ها و دستاوردهای سازمان فاوا شهرداری مشهد، گفت: باید زمینه استفاده عمومی از سامانه‌های موجود در شهرداری که به همت سازمان فاوا راه‌اندازی شده فراهم شود.

   کریمدادی با بیان اینکه از جمله وعده‌های ما در حوزه خدمات‌شهری، پیگیری اجرای شهر هوشمند بود، تصریح کرد: مجموعه سامانه‌های فعال فاوا نیز یک رصدخانه هوشمند شهری ایجاد کرده که می‌تواند در این زمینه بسیار کارساز باشد.

   وی افزود: در حوزه خدمات‌شهری، هوشمندی و سرعت عمل بسیار مهم است چرا که گاه با جان مردم در ارتباط مستقیم است؛ تمام مجموعه‌های خدمات شهری اعم از آتش‌نشانی تا نگهداری فضای سبز و مدیریت آب‌های سطحی و… به منظور کنترل منابع و کاهش هزینه‌ها نیازمند حرکت سریع به سمت هوشمندی هستند و باید ادوات جمع آوری زباله، آبیاری فضای سبز و… چنان هوشمند باشند تا مدیریت بهینه اجرا شود.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد ادامه داد: متاسفانه امروز از ظرفیت و توان جوانان کشور به خوبی بهره نبرده‌ایم؛ ما به دنبال اجرای سیستم‌های هوشمند در خدمات شهری هستیم و از این اتفاقات پشتیبانی خواهیم کرد چراکه با هوشمندسازی از هدر رفتن هزاران ساعت نفر نیروی انسانی و انرژی کارآمد پیشگیری خواهد شد.

   کریمدادی افزود: اگر بتوانیم فقط۱۰ درصد صرفه‌جویی در منابع انجام دهیم، می‌توان ۲ کیلومتر قطار شهری اجرا کرد که همین نکته اهمیت و جایگاه کار فاوا را نشان می‌دهد و لذا از این سازمان درخواست داریم کمک کند تا سازمان‌های خدمات‌رسانی از جمله حوزه‌های خدمات شهری و شهرسازی اصلاح شده و امضاهای طلایی حذف شوند تا ضمن گره‌گشایی از کار مردم، گامی رو به توسعه و پیشرفت برداشته شود.

   وی تاکید کرد: سازمان فاوا دریای علم است و مجموعه شهر باید از آن بهره ببرد؛ بنده از زحمات این سازمان صمیمانه قدردانی می‌کنم و از آنجا که همواره به جوانان اعتقاد دارم در حمایت از پروژه‌های این سازمان از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

   عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه نهادها به شهرداری شبیه نهاد دولتی است که دست شهرداری را برای تولید درآمد بسته است در حالی‌که شهرداری نهادی غیر دولتی است و باید در درآمد و هزینه خودکفا باشد. ما تا چه‌زمانی می‌توانیم از پروانه ها پول درآوریم؟ روزی این منبع تمام می‌شود و تمرکز در درآمد پروانه ها ظلم به مردم است.

   کریمدادی اضافه کرد: اقدامات خوبی در فاوا برای هوشمندسازی و رفاه مردم انجام شده اما اگر آموزش نباشد و برای ترویج این اقدامات بین مردم کاری نشود، این زحمات به هدر خواهد رفت.

   وی همچنین گفت: اگر در کنار توسعه، آموزش نداشته باشیم، ما به جلو می‌رویم اما مردم عقب می مانند و هرچه این فاصله بیشتر شود، مشکلات بیشتر خواهند شد.
    

   تعداد بازدید: 65
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 506    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,007,055
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد