• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 215310
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس:

   برنامه ترویج فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی درحال تهیه شدن است

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‎‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: برنامه ترویج فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی با مشارکت 3 تیم کارشناسی در حال تهیه شدن است.
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس:

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی، همزمان با 31 شهریورماه و روز جهانی بدون‌خودرو، با حضور در پایانه طبرسی، خط 2 قطارشهری و پایانه راه‌آهن از شهروندانی که ناوگان حمل‌ونقل عمومی را برای سفرهای درونشهری انتخاب کرده‌ بودند، با اهدای گل تقدیر و تشکر کرد.

   فرهمندی در حاشیه این تقدیرها با بیان اینکه وسایل نقلیه یکی از منابع اصلی آلودگی شهرها محسوب می‌شوند، اظهارکرد: بیش از یک سوم آلودگی هوای شهر مشهد متعلق به خودروهای شخصی است و راندمان آلودگی هر سفر با خودرو شخصی 5 برابر آلودگی همان سفر با خودروهای حمل‌ونقل همگانی است.

   وی افزود: برهمین اساس مدیریت شهری مکلف به ترویج فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی است؛ در این مسیر به‌جز تامین زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های شهری، باید در جهت فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی هم گام برداریم.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه فرهنگسازی چندین گام و مرحله دارد، گفت: در ابتدا امکانات و خدمات‌ و ظرفیت‌های حوزه حمل‌ونقل عمومی در بخش‌های مختلف باید به اطلاع عموم برسد و سپس آنها را به استفاده از این ناوگان دعوت کنیم.

   فرهمندی تشریح معایب استفاده از وسایل حمل‌ونقل خصوصی و آموزش نحوه استفاده از خدمات قطارشهری، من‌کارت و ... را گام دیگر فرهنگسازی دانست و تصریح کرد: مجموعه این اتفاقات موجب می‌شود که بخش زیادی از سفرهای درونشهری شهروندان با حمل‌ونقل عمومی انجام شود.

   وی از فعال بودن 3 تیم کارشناسی برای تهیه برنامه 4 ساله شورای شهر در بحث ترویج استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبرداد و گفت: براساس جمع‌بندی‌های کارشناسی شده، به شاخص‌های عددی هم دست پیدا می‌کنیم که براساس آنها برای دسترسی به اهداف برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

    

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 315    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,864
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد