• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 215265
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهدمقدس در نطق پیش از دستور هفتمین جلسه علنی:

   «مدیریت امور ایثارگران» ذیل حوزه شهردار ایجاد شود

   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهدمقدس گفت: در ابر سازمان شهرداری مشهدالرضا(ع) هیچ ساختاری برای خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگران وجود ندارد و مدیریت امور ایثارگران ذیل حوزه شهردار باید ایجاد شود.
   مدیریت امور ایثارگران ذیل حوزه شهردار ایجاد شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی، ناطق پیش از دستور هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بود؛ متن نطق وی به شرح ذیل است:

    

   با درود و سلام به شهیدان، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، درود بر امام عظیم‌الشان، معمار کبیر انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری

   هفته دفاع مقدس یک دنیا خاطره را زنده می‌کند؛ هنوز نغمه های مناجات رزمندگان پرتوان اسلام به گوش می‌رسد که با زمزمه خود فرشتگان را به یاری می‌طلبیدند تا بر نمرودیان زمان فائق آمده و وارثان پرچم سرخ کربلا و رهروان صدیق حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) باشند.

   هفته دفاع مقدس یک دنیا خاطره و عظمت را در یادها زنده می‌کند و یک جهان حماسه و ایثار را در خود دارد.

   دفاع مقدس، 8 سال گلزار انقلاب اسلامی ما را از رایحه مست‌کننده خود عطرآگین ساخت و عاشقان و سالکان حضرت حق را به وصال دوست رساند.

   حماسه 8 سال دفاع مقدس در خود خط شکستن‌ها، میدان‌های مین، شب‌های عملیات، شکارچیان تانک، نبردهای تن‌به‌تن، درگیری نفر با تانک، اعزام‌های صدهزار نفری، جنگ شهرها، بمباران‌ها، تشییع جنازه‌ها، مشت‌های گره‌کرده و حنجره‌های پرصلابت تکبیرگویان را ذخیره دارد.

   پس بیایید امانتدار صدیقی باشیم و نگذاریم فرصت‌طلبان آن دوران شیرین و پرحماسه و ایثار را از ما بگیرند؛ آری ما در طول 8 سال دفاع مقدس در کربلایی به وسعت ایران جنگیدیم و در عاشورایی به مدت 8 سال با استکبار جهانی درگیر بودیم.

   در افتخارات حماسی دفاع مقدس همین بس که امام عزیز و بزرگوار ما فرمودند ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر کردیم؛ ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نمودیم. ما در جنگ دوستان و دشمنان را شناختیم، ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خودمان باشیم، ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت غرب و شرق را شکستیم. ما در جنگ ریشه های انقلاب پربار اسلامی‌مان را محکم کردیم و هشت سال شانه به شانه یکدیگر، آبرومندانه جنگیدیم.

   قطعنامه بین ما و خاکریزها و فضای قدسی جبهه جدایی انداخت و بگذریم که امروز خدا نکند پیوند خاک با خدا و آشتی خون و خاک را فراموش کنیم، خدا نکند جنگ را بد تفسیر کنیم و مبادا در خاکریز خود محاصره شویم.

   خدانکند به جماعت تیر و ترکش خورده بی‌اعتنا باشیم و خدانکند احوال بچه‌های شهدا را نپرسیم. خدا نکند واقعه سیلی ام‌ابیها(س) را فراموش کنیم و خدا نکند تابلوهای خداقوت بسیجی را فراموش کنیم.

   مبادا گذرمان به کوچه‌های داغدار نیفتد و خدا نکند که دیگر صدای بال فرشتگان را نشنویم و شور شب عملیات را فراموش کنیم و خدا نکند که دیگر حوصله شنیدن صدای حاج صادق را نداشته باشیم.

   هرکس فکه را فراموش کند، اهل کوفه است؛ مبادا غروب هور را فراموش کنیم که هور برای ما تقدس دارد. درست مثل شلمچه که با خون عزیزترین بچه‌های رزمنده تطهیر شد.

   خدا نکند چشم از قاب شهیدان برگیریم و خدا نکند شوشتری‌ها، حاج‌قاسم‌ها، کاوه‌ها، بابانظرها، برونسی‌ها و صدها هزار شهید و جانباز را فراموش کنیم و خدا نکند بال‌هایمان بال پرواز بیگانه شوند و خدا نکند مولایمان را دوباره تنها بگذاریم.

   دفاع مقدس می‌تواند قطورترین کتاب جهان شود و می‌تواند عریض‌ترین پرده سینما به وسعت آسمان‌ها نمایش داده شود.

   در طولانی‌ترین غزل عاشقانه بر زبان‌ها جاری شود و سرودی که همه مردم آزاده جهان آن را در همه جای عالم سرودند.

   من خودم در عملیات کربلا 5، در شلمچه، در شهرک دوعیجی عراق جوان بسیجی را دیدم که با سختی از میدان مین و سیم‌خاردارهای پاگیر و بشکه‌های انفجاری و موانع خورشیدی عبور کرد و با توپ مستقیم دشمن به شهادت رسید که فقط از پیکر این شهید بخش کوچکی باقی ماند.

   در عملیات والفجر 9، سحرگاه عملیات در منطقه کردستان و در ارتفاعات سارسیر عراق دیدم سرلشکر شهید محمود کاوه از سمت سنگرهای عراقی می‌آمد و گفت بچه‌ها بروید و در یال مستقر شوید که عراقی‌ها فرار کردند؛ فرمانده میدان اول خودش می‌رود و سپس به رزمنده‌ها می‌گوید بیایید که این همان توکل است که حاج قاسم تا امروز ادامه داد.

   آنچه مهم است، نگاه شورای ششم به قشر معظم شهدا و ایثارگران است؛ ما در شورای ششم به دنبال اهداف ذیل هستیم:

   یک- ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهر مشهدمقدس، شهر شهادت؛ امروز جوانان ما باید شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهند و در گام دوم انقلاب براساس فرمایش مقام معظم رهبری، در حوزه ایثار و شهادت مدیریت فرهنگی شهر به کمک بیاید و با اقدامات شایسته‌ای که انجام می‌دهد، الگویی را از شهدا به جوانانمان معرفی نماید.

   امروز فرهنگ شهادت و ایثار می‌تواند مشکلات کلان کشور را حل کند ولی در قبال شهدا، ما باید در سطح شهر به معرفی آنها بپردازیم و زندگی شهدا باید به مردم معرفی شود.

   به لطف خدا تمامی پیشنهادات کمیسیون ایثارگران درخصوص هفته دفاع مقدس را جناب آقای ارجائی، شهردار محترم با روحیه جهادی و انقلابی پذیرفتند.

   امروز در ابر سازمان شهرداری مشهدالرضا(ع) هیچ ساختاری برای خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگران وجود ندارد؛ از جناب شهردار تقاضا داریم مدیریت امور ایثارگران را ذیل حوزه شهردار ایجاد و با این اقدام انقلابی ساختار مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برای اولین بار در شهرداری ایجاد نمایند.

   به جهت اطلاع از اقدامات انجام شده به استحضار جامعه ایثارگران شاغل در شهرداری برسانیم که با پیگیری جدی شورای ششم و با هماهنگی شهردار محترم و معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی و اداره کل گزینش شهرداری مشهد، تغییر وضعیت عمده ایثارگران شاغل در شهرداری در اجرای بخشنامه وزارت کشور درحال انجام است و به زودی خبرهای خوبی به اطلاع آن دسته عزیزانی که طبق بند «و» و «د» بخشنامه مذکور امکان تغییر وضعیت دارند را به اطلاع خواهیم رساند.

   در پایان از همه اعضای شورای شهر و رئیس محترم شورای شهر به خاطر وقتی که در اختیار اینجانب قرار دادند و میهمانان حاضر در جلسه، کمال تقدیر و تشکر را دارم.

   سلام برا آنان که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم و سلام بر دلاورانی که قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم و سلام بر مجاهدانی که به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم.

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2220    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,287
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد