• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 65
   کد: 215264
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   مدیریت شهری باید به سمت آموزش‌محوری قدم بردارد

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مدیریت شهری باید به سمت آموزش‌محوری قدم بردارد و اگر آموزش‌های ما مناسب نباشد، برخی فرهنگ‌های غیرمرتبط با فرهنگ جمهوری اسلامی و فرهنگ رضوی خود را بر فرهنگ ما غالب می‌کند.
   مدیریت شهری باید به سمت آموزش‌محوری قدم بردارد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو با بیان اینکه زیرساخت‌های فرهنگی تعریف خاصی دارد و شامل مکان‌های ورزشی، پارک‌ها، فرهنگسراها و مساجد و ... می‌شود، اظهارکرد: منطقه 11 دارای حدود 30 مسجد و چندین پارک و فرهنگسراست و لذا از حیث برخورداری از زیرساخت‌های فرهنگی دارای شرایط مناسبی است.

   وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه نسبت به مقوله آموزش در حوزه فرهنگ، گفت: وقتی چنین مکان‌ها و زیرساخت‌هایی وجود دارد، آموزش شهروندی درخصوص مباحث فرهنگی باید توام با پیوست‌های فرهنگی نیز باشند.

   حاجی‌بگلو خاطرنشان کرد: آموزش فرهنگ شهروندی باید در چارچوب قوانین و مقررات اسلامی باشد و این مهم مورد توجه شهروندان و خانواده‌ها نیز قرار گیرد؛ البته وظیفه اطلاع‌رسانی و آموزش شهروندی به‌عهده سازمان فرهنگی و اجتماعی و معاونت این سازمان در مناطق است.

   عضو کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه مدیریت شهری باید به سمت آموزش‌محوری قدم بردارد، افزود: ایجاد هرکدام از زیرساخت‌های فرهنگی هزینه‌های بسیاری داشته و لذا شهروندان باید به بهترین شکل از این زیرساخت‌ها بهره‌برداری کنند و خانواده‌ها در آسایش و آرامش کامل به سمت استفاده کامل از این زیرساخت‌ها قدم بردارند.

   حاجی‌بگلو تصریح کرد: اگر آموزش‌های ما مناسب نباشد، برخی فرهنگ‌های غیرمرتبط با فرهنگ جمهوری اسلامی و فرهنگ رضوی خود را بر فرهنگ ما غالب می‌کند.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با آموزش و توانمندسازی شهروندان به لحاظ آموزش فرهنگی، باید در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و زیارت رضوی نیز گام برداریم.

   تعداد بازدید: 65
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 211    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,760
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد